Planujesz aktywny wypoczynek zimą? Nie jesteś jeszcze przygotowany na zjazdy ze szwajcarskich albo włoskich trzytysięczników? Sprawdź 10 najdłuższych tras w Polsce i wybierz idealne miejsce dla siebie.

Ośrodki narciarskie:

  1. Zakopane – Kasprowy Wierch
  2. Korbielów – Pilsko
  3. Szczyrk- Skrzyczne
  4. Szklarska Poręba – Ski Arena Szrenica
  5. Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla
  6. Szczyrk – Czyrna/Solisko
  7. Jaworzyna Krynicka
  8. Myślenice
  9. Karpacz – Kopa
  10. Świeradów Zdrój

Trasy zaczynają się od długości prawie 5,5 km a kończą na 2,5 km.

Jak prezentują się polskie ośrodki na tle swoich zagranicznych odpowiedników? Niestety oferują przede wszystkim krótsze trasy. W Polsce funkcjonują małe i duże placówki. Mniejsze ośrodki proponują przeważnie jeden stok obsługiwany przez wyciąg krzesełkowy z 4 miejscami. Często do dyspozycji mamy parking, hotele i zaplecze gastronomiczne.

Z kolei duże stacje gwarantują większą ilość tras, wyciągów i obszerniejszą ofertę apres-ski.

Jak wygląda sprawa karnetów w Polsce?

Mamy do dyspozycji karnet Tarty Ski, w której skład wchodzą: Kotelnica, Bania, Kaniówka, Grapa-Litwinka, Koziniec, Jurgów oraz Czorsztyn-Kluszkowce.

Beskid Card z kolej obejmuje aż 8 stacji, z kolej Wiślański Skipass w okolichach Szczyrku to aż 11 stacji.

Kto jednak według raportu Onet zasłużył na miano najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce? W kategorii małe stacje 2015 wygrał ośrodek Jurgów. Zwycięstwo w kategorii duże stacje 2015 przypadło Białce Tatrzańskiej – Kotelnica.

Jurgów oferuje 7 tras zjazdowych z czego 1 jedna o długości 950 m została określona jako bardzo trudna, a druga o tej samej długości jako trudna.

Ośrodek w Białce Tatrzańskiej – Kotelnica oferuje 8 tras oraz otworzone na przełomie roku 2013/2014 oświetlone i naśnieżone trasy biegowe od 1250 do 4380 m.

 Pamiętaj jednak, żeby przed wyborem ośrodka i trasy dla siebie wybrać dobrej jakości sprzęt narciarski lub snowboardowy.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany