Bagażniki samochodowe sprawdzą się u każdej osoby ceniącej sobie wygodę podróży. Dzięki zamontowanym uchwytom możesz przewozić swój sprzęt, m.in. narty i rowery. Przekonaj się, jakie bagażniki samochodowe i rowerowe w Warszawie i na podmiejskich trasach sprawdzą się najlepiej!

Bagażniki samochodowe i rowerowe – jakie rodzaje możemy znaleźć?

Bagażniki samochodowe i rowerowe w Warszawie nie stanowią rzadkiego widoku. Wynika to z faktu, że mieszkańcy lubią aktywnie spędzać wolny czas, z dala od miejskiego tłoku. Zastanawiasz się, jaki bagażnik sprawdzi się najlepiej?

Dachowy bagażnik rowerowy

Najczęściej spotykanym sposobem na przewożenie rowerów są uchwyty rowerowe należy zamocować na bagażniku bazowym. Ich wygląd może różnić się w zależności od modelu auta, gdyż nie każdy bagażnik będzie dedykowany do konkretnej marki samochodów. Na rynku najczęściej spotkamy dwa rodzaje bagażników dachowych: stalowe belki o przekroju prostokątnym i aerodynamiczne belki stworzone z aluminium. Obecnie coraz częściej sięga się po belki aluminiowe, bo są one lżejsze i generują one mniejszy hałas podczas jazdy. Montaż uchwytów jest stosunkowo prosty. A cały proces zajmuje ok. godziny.

Największym plusem tego rozwiązania jest stabilna konstrukcja, która pozwala przewieźć kilka rowerów jednocześnie. Do minusów zaś możemy zaliczyć fakt, że wjazd z naszym ładunkiem do parkingów podziemnych może być utrudniony.

Bagażnik rowerowy na haku

Jest to rozwiązanie dla wysokich samochodów terenowych. Jest także wygodne w montażu, jednak musimy posiadać w naszym aucie hak holowniczy, by można było zamocować do niego bagażnik rowerowy. Wyróżniamy haki do przewożenia 2, 3 lub 4 rowerów. Trzeba przy tym rozwiązaniu pamiętać, że potrzebna nam będzie dodatkowa tablica rejestracyjna zamocowana na bagażniku. Oprócz tego, aby uniknąć otrzymania mandatu, bagażnik musi być wyposażony w światła, zapewniające bezpieczeństwo na drodze.

Największym plusem tego sposobu przewożenia rowerów jest łatwość montażu i demontażu sprzętu. Do tego, rynek oferuje wiele rodzajów bagażników montowanych na hak.

Bagażnik montowany na tylnej klapie auta

Jeśli twój samochód jest zbyt wysoki i na dodatek nie posiada haka holującego – bagażnik rowerowy montowany na tylnej klapie samochodu stworzony jest dla ciebie. Wybierając swój model, należy zwrócić uwagę na to, czy pasuje do konstrukcji naszego auta.

Atutem tego rozwiązania jest fakt, że rowery nie zasłaniają tablicy rejestracyjnej. Główną wadą jest natomiast lekka utrata stabilności konstrukcji na wyboistych drogach, jednak świetnie sprawdza się na autostradzie.

W poszukiwaniu optymalnego rozwiązania

Jaki bagażnik rowerowy sprawdzi się do transportu twojego bagażu? Wszystkie rozwiązania mają pewne wady i zalety. Najlepiej jest pomyśleć, na czym tak naprawdę zależy nam w przewożeniu rowerów, a następnie zakupić wybraną konstrukcje. W końcu, część z nas wykorzysta swoje bagażniki samochodowe i rowerowe w Warszawie i innych większych miastach, gdzie drogi są proste a ryzyko utraty przyczepności sprzętu jest niewielkie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany