Najważniejszym zadaniem bielizny termoaktywnej jest utrzymanie stałej temperatury ciała oraz odprowadzanie potu i pary wodnej. Dzięki temu Twój organizm nie będzie się przegrzewał, a Ty będziesz mógł swobodnie i komfortowo korzystać z uroków ulubionego sportu. Dobry produkt nie będzie Cię uciskał, obcierał ani krępował ruchów. Istnieje wiele mitów związanych z tym rodzajem odzieży sportowej. Chciałbyś je obalić? Przeczytaj ten artykuł. Dowiedz się także, dlaczego warto zainwestować w bieliznę termoaktywną.

 

Mit pierwszy – bieliznę termoaktywną można prać w dowolny sposób

Nieprawidłowe dbanie o bieliznę termoaktywną może spowodować, że po pewnym czasie przestanie ona spełniać swoją podstawową rolę. Najważniejszą kwestią przy dbaniu o ten rodzaj bielizny jest jej odpowiednie pranie. Możesz to zrobić zarówno ręcznie, jak i w pralce. Pamiętaj jednak o użyciu specjalnie przeznaczonych do tego środków piorących. Najlepiej sprawdzi się płyn do ubrań sportowych. Równie dobre do czyszczenia odzieży termicznej będą:

  • proszek do tkanin delikatnych lub dziecięcych,
  • szare mydło,
  • płatki mydlane.

Podczas prania bielizny termoaktywnej nie używaj wybielaczy ani płynów zmiękczających. Nie ustawiaj także programu z bardzo wysoką temperaturą. Przed włożeniem tej części odzieży do pralki zapoznaj się z oznaczeniami na metce i konsekwentnie je stosuj. Pamiętaj też, aby wyprać bieliznę przed pierwszym jej użyciem.

 

Mit drugi – istnieje wyłącznie jeden rodzaj bielizny termoaktywnej

Nieprawdą jest, że w sklepach znajdziesz wyłącznie jeden rodzaj bielizny termoaktywnej. Różne jej rodzaje dobierane są przede wszystkim do interesującej Cię aktywności sportowej. Przy wyborze odpowiedniego modelu bierze się także pod uwagę wzrost, wagę oraz płeć. I tak na przykład przy projektowaniu bielizny termicznej dla kobiet uwzględniania się dodatkowe wzmocnienia i przeszycie na wysokości biustu. Oprócz tego kobieca bielizna powinna być komfortowa w użytkowaniu i zachowywać się jak „druga skóra”. Takie właściwości posiada między innymi bielizna termoaktywna damska Adventure Sports. Sklep ten oferuje szeroki wybór wzorów i kolorów idealnie dopasowującej się do ciała damskiej bielizny sportowej.

 

Mit trzeci – bielizna termoaktywna sprawdzi się wyłącznie zimą

Czy wiesz, że w sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz dwie wersje bielizny termoaktywnej – wiosenno-letnią oraz jesienno-zimową? Pierwsza wykonana jest z cienkiego materiału dokładnie przylegającego do ciała. Możesz być pewien, że w czasie uprawiania sportu zapomnisz o tym, że masz ją na sobie. Wersja jesienno-zimowa z kolei jest grubsza. Czym jeszcze się charakteryzuje?

  • Ma długie rękawy i nogawki, dzięki czemu stanowi dodatkową warstwę ciepła na stoku narciarskim.
  • Skutecznie odprowadza nadmiar wilgoci z organizmu.

Powyższa cecha jest ważna zwłaszcza w przypadku mężczyzn, których ciało bardziej się poci. Jeżeli do jakiejkolwiek aktywności sportowej ubierzesz bawełnianą koszulkę i spodenki możesz być pewien, że przepocone ubrania przykleją się do Twojego ciała, co będzie dla Ciebie bardzo niekomfortowe. Wybierając bieliznę z oddychającego materiału, dajesz organizmowi szansę na regularne odprowadzanie pary wodnej. Tym samym nie dopuścisz do rozwoju bakterii, a co za tym idzie – do nieprzyjemnego zapachu ciała. Szukasz bielizny sportowej w powyższymi cechami? Na pewno zainteresuje Cię oferta bielizny termoaktywnej męskiej Adventure Sports. Sprawdź ją, jeżeli chcesz kupić sprawdzony i wytrzymały produkt.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany