Zdrowe odżywianie to modny temat, z którym można zetknąć się nie tylko w telewizji, ale przede wszystkim w prasie, radiu czy chociażby podczas zwyczajnych zakupów w centrum handlowym. Tak naprawdę na każdym kroku ludzie zachęcani są do tego, aby zmienić niezdrową dietę na zdrowsze odżywianie. Jak to jest faktycznie ze zdrową żywnością?

Zdrowe produkty 

Jeśli chodzi o zdrowe produkty spożywcze to można znaleźć w sklepie naprawdę mnóstwo rzeczy. Nie każdy produkt oznaczony, jako zdrowy jest jednak taki naprawdę. W związku z tym przed zakupem określonych produktów  należy dokładnie przeczytać informacje na etykiecie. Warto zwracać uwagę na to, czy produkty posiadają zdrowe składniki , z jakiego rodzaju żywności zostały wyprodukowane, ile posiadają kcal itp.

Czy soja to dobry wybór

Produkty z soi  są obecnie bardzo popularne i nic w tym dziwnego, gdyż soja jest tak naprawdę bardzo zdrowa. Decydując się na  zakup produktów  sojowych trzeba preferować tylko te, które zostały wyprodukowane z soi niemodyfikowanej genetycznie. Soja to zdrowy zamiennik mięsa zawierający mnóstwo białka.

Zdrowe odżywianie, co jeść na kolację?

Pamiętaj aby ostatni posiłek w ciągu dnia był lekki, lekkostrawny i małokaloryczny. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie zasnąć. Kolacją powinieneś dostarczyć białko, węglowodany złożone i tłuszcze nienasycone. Wystrzegaj się węglowodanów prostych i tłuszczów nasyconych. To najgorszy wybór na kolację.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany