Piłka nożna uważana jest w naszym kraju jako sport narodowy. Trudno się z tym nie zgodzić, gdyż prawie każdy z nas miał styczność z tą dyscypliną. Jednak niewielu wie jak duży wpływ na nasz organizm ma piłka nożna i dlaczego warto ją uprawiać.

Grać w piłkę można praktycznie wszędzie. Wystarczy mały skrawek wolnej przestrzeni, dwa pachołki emitujące słupki, piłkę i paru znajomych. Dzięki tym rzeczom nawet nie zorientujesz się, kiedy będą Ci mijały kolejne godziny podczas grania. Właśnie dlatego wielu ludzi traktuje ten sport jako przyjemna formę spędzania wolnego czasu. Warto również najmłodszych zachęcać do spróbowania swoich sił w tym sporcie. Efekty wynikające z treningów mogą u nich zaprocentować w dorosłym życiu.

piłka nożnaPodczas grania w piłkę nożną jesteś w ciągłym ruchu. Wszystkie Twoje mięśnie w organizmie muszą zacząć pracować, jeżeli chcesz wykonać krok do piłki. Potrzebujesz zdecydowanie więcej siły i zaangażowania, niż w innym sporcie. Przez ciągłe uczestniczenie w treningach rozwijasz zmysł obserwacji. Podczas przebywania na murawie stadionu musisz doskonale wiedzieć co się dzieje i gdzie są Twoi partnerzy. Piłka może być świetnym sposobem na zrzucenie paru kilogramów. Taka gra jest przyjemniejsza od siłowni. Spędzasz czas ze swoimi znajomymi i nawet nie zauważysz jak po kolejnym meczu Twoja waga idzie w dół. Zmniejszysz także poziom cholesterolu w swoim organizmie co na pewno zredukuje problem wystąpienia zawału serca.

Warto także u młodych ludzi zaszczepiać bakcyla gry w piłkę. Twoje dziecko nauczy się obowiązkowości i punktualności przez codzienne treningi. Dodatkowo pozna również sferę odpowiedzialności za swoją drużyny. Także ruch, który będzie zażywał jest zdecydowanie lepszy od całodniowego siedzenia przed komputerem. Podczas treningów maluch może poznać nowych znajomych, co na pewno pozwoli mu zaaklimatyzować się w środowisku.

Piłka nożna nie tylko może być świetną zabawą, ale również dobrym przyjacielem Twojego organizmu. Podczas spotkań ze znajomymi nie tyko spędzisz miło czas, ale również zadbasz o swoje serce. Właśnie dlatego przynajmniej raz w tygodniu powinieneś wyjść na boisku i zacząć grać.

Jedna odpowiedź

  1. Avatar
    Patrysja

    Mój brat od kiedy gra w piłkę nożną poprawiła mu się odporność, wyrobił sobie niezłą kondycję i zrzucił parę dobrych kilo :))

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany