Bieganie to doskonały sposób na bycie w formie oraz utrzymanie szczupłej sylwetki. Na bieganie nie ma złej pogody, to bardzo demokratyczny sport. Jedyne, co musimy sobie zapewnić, żeby bieg był bardziej wydajny i wartościowy dla naszego organizmu, to odpowiedni strój.

stroj do bieganiaNa co dzień wybieramy ubrania z naturalnych tkanin, przewiewna i delikatna bawełna na upały, wełniany sweter, doskonale uchroni przez wyziębieniem, jednak do biegania najlepsze są ubrania ze sztucznych materiałów, których normalnie staramy się unikać. Sztuczne tkaniny nie wchłaniają wilgoci w przeciwieństwie do naturalnych. Podczas codziennego użytkowania takie rozwiązanie byłoby nie do pomyślenia, ale kiedy uprawiamy sport, to bawełniany t-shirt lub wełniany sweter w zimie bardzo szybko nabiorą ciężaru po wchłonięciu potu i będzie nam to po prostu utrudniało trening. Przemoczona wełna zamiast ocieplać, wychłodzi ciało.

To samo dotyczy skarpetek, wybierajmy sportowe stopki, zamiast białych wełnianych do kostki.

Panie mają zazwyczaj problem z doborem stanika, tutaj polecamy szczególnie staniki sportowe lub bluzki na ramiączkach z wszytym stanikiem, sprawią, że przestanie nam to zaprzątać głowę.bieganie zimą

Reszta rzeczy powinna być dopasowana do sylwetki i lekka, nie ma nic gorszego niż powiewające podczas joggingu części odzieży, które będą nas spowalniać. Dopasujmy je również do pory roku. Pamiętajmy też o kieszeniach przy spodenkach lub bluzie w chłodniejsze dni, co pozwoli nam schować klucze, drobne pieniądze na wszelki wypadek lub ipoda.

Nie zapomnijmy o butach, nie mogą być ani zbyt ciężkie, ani zbyt wysokie. Kostka i staw skokowy muszą mieć swobodę ruchu.

Idealnych ubrań i butów szukajmy w profesjonalnych sklepach sportowych.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany