W naszym umiarkowanym morskim klimacie nie zawsze mamy możliwość spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Niekiedy zimna pogoda, porywisty wiatr oraz opady deszczu są przeszkodą dla sportowców. Osoby kochające jazdę na rowerze mogą się zainteresować innercycling’iem czyli treningiem rowerowym w domu lub siłowni.

Innercycling- rozwiązanie na złą pogodę

Jazda na rowerze to dla wielu przyjemność, dla innych sposób na zrzucenie paru kilogramów. Niekorzystne warunki atmosferyczne bardzo często są przeszkodą dla jednych i drugich. Rozwiązaniem problemów związanych z pogodą jest innercycling. Są to treningi na rowerze stacjonarnym odbywające się w siłowniach.

Trenując na takim rowerze przeznaczonym do innercycling możemy samodzielnie ustawić trudność (jazda po płaskim, jazda pod górę), a także mierzyć puls oraz spalone kalorie. Jest to wygoda zwłaszcza dla osób, które się odchudzają, ponieważ mają pełną kontrolę nad własnym treningiem.

Ćwicz w grupie!

Bardzo często na siłowniach organizowane są wspólne treningi, w której spotykają się rowerzyści o podobnych stopniu zaawansowania. Według niego ustalana jest trudność wirtualnej trasy. Najbardziej wprawieni przemierzają dłuższe dystanse o zróżnicowanym poziomie nachylenia, gdy inni „wybierają się” na krótkie przejażdżki po prostej drodze.

Innercycling to idealne rozwiązanie na zimne dni, lecz nigdy nie zastąpi prawdziwej jazdy na rowerze wśród lasów i pięknej przyrody.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany