Jagody goji cieszą się coraz większą popularnością. Te pochodzące z Azji małe, czerwone nasiona mogą być spożywane osobno bądź stanowić doskonały dodatek do potraw. Jakie właściwości posiadają jagody goji? Ile trzeba za nie zapłacić i gdzie ich szukać?

Jagody goji – działanie

Owoce goji posiadają bardzo wiele składników odżywczych, które wzmacniają odporność organizmu. Są bogactwem witamin i minerałów. Oprócz żelaza, wapnia czy selenu, znajdziesz w nich także german, który jest niezwykle pomocny przy zwalczaniu komórek nowotworowych. Jagody goji stymulują wytwarzanie przez organizm hormonu wzrostu oraz korzystnie wpływają na wzrok. Przeciwutleniacze, które znajdują się w owocach goji, wspomagane są przez luteinę i dzięki temu zmniejszają ryzyko powstawania zaburzeń wzroku takich jak katarakta. Dodatkowo jagody goji mają pozytywny wpływ na Twoją sylwetkę. Spożywane w odpowiednich ilościach wspomagają proces odchudzania.

Jagody goji na odchudzanie

Jagody goji posiadają dużą ilość błonnika, który pozwala przyspieszyć metabolizm, a także zaspokoić głód. Spożycie tego typu owoców nie powoduje gwałtownego wzrostu poziomu cukru, dlatego mogą one stanowić doskonały dodatek do posiłku po intensywnym treningu fizycznym. Dodatkowo jagody goji są niskokaloryczne. Aby skutecznie podkręcały metabolizm należy spożywać je w określonych ilościach. Dzienna dawka nie powinna przekraczać 12 gramów. Jeżeli posiadasz suszoną wersję produktu, możesz dodawać ją nie tylko do jogurtów, ale także wytrawnych potraw mięsnych czy czarnej herbaty.

Jagody goji – gdzie kupić

Coraz większa popularność azjatyckich jagód sprawiła, że obecnie można dostać je praktycznie w każdym sklepie. Możesz szukać ich na półkach ze zdrową żywnością bądź wśród bakalii. Jeżeli kupujesz suszone owoce, zwracaj uwagę na ich wygląd. Powinny być suche, sypkie i mięsiste. Jeżeli są wilgotne i posklejane – udaj się do innego sklepu. Jagody goji bez problemu znajdziesz także w Internecie.

Jeżeli zależy Ci na świeżych owocach, możesz zasadzić kolcowój chiński samodzielnie. Musisz się jednak liczyć z tym, że pierwsze plony ujrzysz dopiero po trzech latach. Świeże jagody goji posiadają o wiele więcej składników odżywczych i są słodsze.

Jagody goji – cena

Rozbieżności cenowe w przypadku jagód goji są dość spore. Cena uzależniona jest przede wszystkim od firmy, a także miejsca zakupu. Najtańszą opcją jest kupno przez Internet dużej kilogramowej paczki, która kosztuje około 30 zł. Jedynym minusem zakupów online jest brak możliwości sprawdzenia jakości produktu i wyglądu jagód. Owoce kolcowoju chińskiego możesz dostać zarówno w dużych paczkach, jak i mniejszych – pakowanych po 100 czy 500 gramów. W hipermarketach istnieje także możliwość kupienia jagód goji na wagę. Dzięki temu możesz nabyć dokładnie taką ilość produktu, jakiej rzeczywiście potrzebujesz.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany