Idealna sylwetka, żelazna kondycja – o tym marzysz? Nie wiesz tylko w jaki sposób osiągnąć taki stan? Poświęć kilka minut i poszerz swoją wiedzę z zakresu dążenia do ideału!

Jedz z głową

Podstawą idealnej sylwetki i dobrej formy jest oczywiście odpowiednie odżywianie. Myślałeś, że ćwiczenia? One też są bardzo istotne, ale nie przyniosą efektu bez odpowiedniej diety. Nie chodzi bynajmniej o to abyś się zaczął głodzić. Musisz jedynie wyeliminować te złe nawyki żywieniowe (słodycze, fast foody, napoje gazowane) a postawić na zbilansowane żywienie oparte na białkach i węglowodanach złożonych (kasza, ryż, makaron pełnoziarnisty). Myślisz, że to trudne? Bynajmniej! Ze zdrowych produktów również można przygotować pyszne potrawy!

Trening czyni mistrza

Dieta pozwoli Ci unormować wagę ciała i poziom tłuszczu, ale do doskonałej formy jeszcze daleka droga. Warto ją skrócić poprzez ćwiczenia. Jaki powinien być Twój trening? Przede wszystkim dobrany do Twojego poziomu zaawansowania no i oczywiście regularny. Jeśli nawet wykonasz w 100% poprawnie technicznie jeden trening to niestety nic Ci to nie da jeśli nie pójdą za nim kolejne! Regularny trening o stale rosnącym poziomie intensywności pozwoli Ci na redukcję tkanki tłuszczowej i jednoczesną rozbudowę mięśnie. Do tego dojdzie jeszcze żelazna kondycja.

Osiągnięcie idealnej formy to proces złożony i przede wszystkim wymagający czasu. W tym elemencie nie można być niecierpliwym. Liczy się przede wszystkim motywacja do ciężkiej pracy oraz wytrwałość. Te dwa elementy, połączone z dobrze skomponowanym planem żywieniowym i treningowym, z pewnością przyniosą Ci oczekiwane efekty!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany