Chcesz zacząć biegać i potrzebne Ci są buty do tego sportu. W sklepach wybór jest naprawdę ogromny. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model powinieneś przeczytać te kilka wskazówek!

Rozmiar ma znaczenie!

Buty do biegania mają na celu przede wszystkim zapewnić nam komfort podczas treningu, zmniejszyć ryzyko kontuzji oraz zminimalizować ewentualny ból podczas biegania! Oczywiście najważniejszym elementem jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Przymierzając buty zwróć uwagę aby palce u stóp miały pewną swobodę ruchu. Minimalna przestrzeń między dużym palcem a końcem buta powinna wynosić 0,5 cm.

Trailowe czy uliczne?

Wiesz już po jakim terenie będziesz biegał? Więc powinieneś dobrać pod tym kątem odpowiednie buty! Obuwie trailowe przeznaczone jest do biegania po naturalnym terenie. Obuwie „uliczne” powinny nosić osoby biegające po mieście a więc po nawierzchniach asfaltowych i innych twardych.

Jakie masz podbicie?

Nie wiesz? Nie możesz kupić dobrych butów do biegania bez tej wiedzy? Masz płaskostopie? Więc Twoje podbicie to Pronator! Twoje obuwie jest zazwyczaj przetarte po zewnętrznej części stopy? W takim razie masz podbicie Supinator. W przypadku gdy pięta jest ustawiona w linii prostej z nogą Twoje podbicie określa się mianem Neutral! Posiadając tą wiedzę powinieneś wybrać obuwie dedykowane Twojemu podbiciu.

Warto także abyś zadbał o w miarę kompetentnego sprzedawcę. Dzięki posiadanej wiedzy będzie mógł pomóc Ci w wyborze najlepszego rozwiązania. Kupując buty do biegania dopiero na końcu sugeruj się ich wyglądem. Jest szereg cech, na które powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany