Kiedy powinniśmy skorzystać z pomocy fizjoterapeuty? Fizjoterapia to nieodłączna część rehabilitacji, więc warto z niej skorzystać, kiedy chcemy powrócić do zdrowia po chorobie.

Kiedy odczuwamy ból

Fizjoterapia wskazana jest przede wszystkim u osób, które odczuwają ból, tak jest w przypadku bólu kręgosłupa czy bólu stawów. Fizjoterapia pozwoli nam wtedy uniknąć poważnych i długotrwałych skutków zmian w naszym organizmie.

Po urazie

Z fizjoterapii możemy także skorzystać w przypadku urazu, którego skutki nadal odczuwamy. Już kilka zabiegów, czy to masażu, czy też kinezyterapii pozwoli nam zapobiec pogłębianiu się urazu, a nawet go wyeliminować.

Kiedy jeszcze warto udać się do fizjoterapeuty?

Dla pacjentów fizjoterapia to najlepsze rozwiązanie w przypadku rehabilitacji po zawale serca, po dochodzeniu do zdrowia po udarze lub zabiegach operacyjnych. Będzie również idealnym rozwiązaniem po złamaniach, gdy wiele czasu jesteśmy unieruchomieni oraz gdy borykamy się z chorobami zwyrodnieniowymi na przykład stawów. Zabiegi fizjoterapeutyczne będą w tym przypadku uzupełnieniem rehabilitacji. A dzięki temu, że jest ich wiele do wyboru, mogą pomóc w wielu różnorodnych przypadkach.fizjoterapia

Osoby niepełnosprawne i starsze

Fizjoterapeuta pomoże również w przypadku osób niepełnosprawnych. Dzięki zabiegom, masażom i ćwiczeniom osoby niepełnosprawne mogą zachować taki sam lub jeszcze lepszy stan sprawności. Podobnie jest w przypadku osób starszych – zabiegi fizjoterapeutyczne pozwalają im się dłużej cieszyć zdrowiem, a oprócz tego pozwalają zachować na dłużej sprawność ruchową.

Do fizjoterapeuty zwróćmy się więc kiedy mamy do czynienia z przewlekłym bólem na przykład pleców lub gdy mamy nawracający uraz. Pomoże on nam w przypadku przebytych ciężkich chorób oraz złamań, abyśmy szybciej mogli wrócić dla zdrowia. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Jeśli chodzi o fizjoterapię to polecamy również artykuł o tym jak wybrać odpowiedni stabilizator na kolano.

2 komentarze

 1. Avatar
  Ania

  Gdyby ktoś był zainteresowany sztuczkami w odchudzaniu, czyli jak łączyć potrawy, aby się najeść i schudnąć to polecam poradnik wykładowcy z Harvardu. Wersja przetłumaczona na język polski tutaj : xurl.pl/aI04 . Dziewczyny, zacznijcie już dziś !

  Odpowiedz
 2. Avatar
  Adam

  Często warto zgłosić się do fizjoterapeuty, ponieważ potrafią oni pomóc przy wielu schorzeniach. Okazuje się, że wiele problemów może rozwiązać wizyta u fizjoterapeuty/osteopaty.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany