Każdy z nas pragnie osiągać coraz lepsze efekty podczas regularnych ćwiczeń. I nie chodzi tu tylko o pomiary czasu, ale przede wszystkim o zmiany w naszej sylwetce. Jeżeli chcecie osiągnąć ideał, a ponadto nie boicie się ciężkiej pracy, to trening Insanity będzie dla Was idealny.

Filozofia Insanity

W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na pytanie czym tak naprawdę jest trening Insanity. Jest to cykl treningowy rozłożony na 60 dni. Ma on charakter interwałowy. Podczas treningu wysiłek maksymalny przeplatamy z bardzo krótkimi przerwami na odpoczynek. Plan treningowy podzielony jest na trzy zasadnicze etapy.

Pierwszy etap trwa cztery tygodnie. Jest on swoistym przygotowaniem organizmu do prawdziwego trzęsienia ziemi, jakie czekają go w kolejnych tygodniach. Po czterech tygodniach następuje etap drugi czyli tygodniowa przerwa w treningach. Po nim możemy przejść do najcięższego etapu Insanity.

Jeśli chodzi o czas trwania treningów to w początkowej fazie oscylują one w okolicach 40 minut. Z upływem czasu ulegają wydłużeniu do ponad godziny.

treningi-insanity

Dla kogo Insanity?

Warto pamiętać, że Insanity jest dosyć ciężkim planem treningowym. Z tego względu nie jest on wskazany dla osób niewytrenowanych i zmagających się z nadwagą. Oczywiście celem Insanity jest spalanie tłuszczu, niemniej jednak należy się do niego odpowiednio przygotować. Osoby, które wcześniej nie ćwiczyły, z pewnością powinny zacząć od lżejszego zestawu, który przyzwyczai organizm do wysiłku. „Wskoczenie” od razu na wysoki poziom intensywności bardzo szybko może skończyć się poważną kontuzją.

Trening domowy

Insanity jest dedykowany dla osób, które ćwiczą w domu. Co istotne nie wymaga on posiadania specjalistycznego sprzętu. Ćwiczymy przed telewizorem wykonując polecenia podawane przez trenera. W trakcie trwania cyklu treningowego wykonujemy pięć tzw. fit testów, których celem jest ocena postępów. Po zakończeniu całego cyklu należy zafundować sobie dwutygodniową przerwę w ćwiczeniach. Dzięki temu nasz organizm będzie miał czas na regenerację.

Insanity to doskonały sposób na wytrenowanie organizmu, zbudowanie wydolności i przede wszystkim osiągnięcie idealnej sylwetki. Z drugiej strony jest to bardzo wymagający program treningowy, szybko weryfikujący osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z aktywnością fizyczną.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany