Wypad na narty to doskonały pomysł na spędzenie zimowego urlopu w gronie rodziny lub przyjaciół. Zazwyczaj jednak stajemy przed problemem wyboru miejsca, w które pojedziemy. Pierwsze co przychodzi nam do głowy to… góry. I jest to słuszny tok myślenia. Trzeba jednak zdecydować się jeszcze na konkretne miejsce. A tych jest całkiem sporo.

Narty w Polsce

Ostatnimi czasy nastała moda na wyjazdy zagraniczne. Górskie regiony Włoch i Austrii to bez wątpienia fantastyczne miejsca na zimowy wypad. Z drugiej strony sporym problemem w ich przypadku są dosyć wysokie ceny. Może zatem warto poszukać ciekawych miejsc w Polsce. Pierwszym wyborem, jeżeli chodzi o nasz kraj, będą z pewnością Tatry. Doskonale przygotowane wyciągi i… mnóstwo ludzi. Dla osób, które pragną nieco większej swobody i mniejszego tłoku na stokach idealnym pomysłem będzie Kotlina Kłodzka. Czarna Góra, Śnieżnik i Zieleniec to miejsca popularne, cenione, ale jednocześnie dające możliwość swobodnego szusowania. Nie możemy zapomnieć także o Karpaczu i Szklarskiej Porębie. We wszystkich tych miejscach narciarze znajdą doskonałe warunki i kompleksową obsługę.

Wyjazd na narty

Nie ważne gdzie, ważne, że z dobrą ekipą!

Czechy czy Słowacja?

Jeżeli koniecznie chcemy wybrać się na wyjazd zimowy poza granice kraju to dobrym pomysłem będą sąsiednie Czechy i Słowacja. Regiony bardzo zbliżone do naszych, szalenie urokliwe i nie tak drogie jak kurorty południowej Europy. Szczególnie popularny ostatnimi czasy jest region Małej Fatry, gdzie można podziwiać niesamowite krajobrazy, a także rozkoszować się jazdą na doskonale przygotowanych wyciągach. Wyjazd do Czech lub na Słowację ma jeszcze inne atuty. Podczas pobytu możemy poznać inną kulturę, zwyczaje oraz język, w dużym stopniu podobny do naszego. Co ciekawe podczas ferii zagranicą coraz częściej możemy spotkać wielu rodaków. Polacy, doceniając ofertę rodzimych kurortów, pragną poznawać nowe miejsca i przeżywać nowe przygody.

Jazda na nartach to idealna forma rozrywki a także aktywności fizycznej. Przed wyprawą warto jednak dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych kurortów. Najlepiej wybrać miejsce dobrze przygotowane na przyjęcie narciarzy, a także urokliwe.

Jedna odpowiedź

  1. Avatar
    Adam

    Ja polecam zdecydowanie Polskę jeśli chodzi o wyjazdy na narty, sam osobiście byłem w tym roku w Karpaczu było całkiem fajne i blisko, dodatkowo ceny przyzwoite i warunki całkiem dobre. Także jeżeli wyjazd na narty to Polskie kurorty zdecydowanie :).

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany