Mieszkańcy polskich miast pokochali rowery. I choć Warszawie jeszcze daleko do Amsterdamu czy Kopenhagi, miłośnicy dwóch kółek są coraz lepiej widoczni na zatłoczonych ulicach stolicy. Posiadanie roweru stało się nie tylko sposobem na tanie i szybkie przemieszczanie się, lecz również nowym stylem życia.

Miejska damka stała się supermodnym gadżetem, zaraz obok najnowszego smartfona i okularów z grubymi oprawkami. Biorąc jednak pod uwagę jego cudowne właściwości dla naszego zdrowia i samopoczucia, rower wydaje się być czymś znacznie więcej niż kolejnym trendem. Wracając do trendów jednak, przyjrzyjmy się modelom, które tego sezonu będą królowały na rowerowych ścieżkach Europy.

Kross Classico III

kross-classico-iii

Kross Classico III

Kross Classico III to pojazd dla osób, które od roweru miejskiego wymagają czegoś więcej niż dwóch kółek. Wysoka jakość osprzętu, przede wszystkim hamulców KROSS V-brake (przód) i Shimano Nexus (tył) oraz 3 biegowych przerzutek Shimano, gwarantuje niezawodność w każdych warunkach miejskich. Niskie umiejscowienie głównej rury zapewnia łatwe wsiadanie i zsiadanie z roweru nawet niewysokim osobom. Stalowa, 28” rama cechuje się wysoką wytrzymałością i efektywnością.

CA Embassy Motion City

CA Embassy Motion City

CA Embassy Motion City

Polska wersja amerykańskiego beach cruisera już od kilku sezonów podbija serca krajowych rowerzystów, dzięki oryginalnemu designowi i prostocie wykonania. Model należy do jednych z najwygodniejszych – szerokie opony i amortyzowane siodełko cruisiera zwiększa komfort jazdy zarówno w warunkach miejskich, jak i na leśnych ścieżkach rowerowych, a specjalnie zaprojektowana kierownica pozwala na prawidłowe utrzymanie sylwetki podczas jazdy.

Medano Artist Mint

Medano Artist Mint

Medano Artist Mint

Kolejny crusier wyposażony w łatwy w obsłudze, 3-biegowy napęd Shimano. Model doskonale sprawdzi się w większości warunków miejskich, a jego oparty na stylistyce retro design mocno wyróżnia go na tle konkurentów. Szczególną uwagę zwraca szerokie siodełko (model Velo VL-8766), które gwarantuje wyjątkowy komfort jazdy osobom o każdym typie sylwetki.

Maxim MC Stell

Maxim MC Stell

Maxim MC Stell

Niezwykle minimalistyczny model, idealny dla osób, które cenią sobie dyskretną elegancję i klasyczny design użytkowanego pojazdu. Minimalne wymagania konserwacyjne i prostota użytkowania Maxim MC Stell, głównie za sprawą trzybiegowego napędu z przerzutką wewnętrzną w piaście, sprawia, że jest to model szczególnie polecany osobom rozpoczynającym swoją przygodę z jednośladami. Komfort jazdy zapewni solidna rama z niskim przekrokiem oraz szerokie siodło.

Burghardt Lady 26

Burghardt Lady 26

Burghardt Lady 26

Stworzony z myślą o kobietach rower cenionej marki Burghardt zwiera szereg dedykowanym paniom udogodnień. Do najważniejszych należy niski przekrok ramy zapewniające wygodę wsiadania i zsiadania, a także zabezpieczająca przed zabrudzeniem odzieży ochrona łańcucha. Wysoka wytrzymałość kół oraz zastosowanie układu hamulcowego typu V-brake, oraz torpedo gwarantuje stabilność jazdy i bezpieczeństwo na drodze.

Jedna odpowiedź

  1. Avatar
    Karolina

    Wow, świetnie się niektóre prezentują. Ja swój ulubiony już mam, ale ten Motion City naprawdę wpada w oko :).

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany