Najczęściej odwiedzany przez polskich turystów kraj, który oferuje przede wszystkim rozwinięte ośrodki narciarskie, długie zjazdy i zapierające dech w piersiach widoki.

Narty w Alpach

Wyjazd za granicę na narty staje się coraz popularniejszą formą wypoczynku. Jest to głównie związane z możliwościami, jakie oferują tamtejsze kurorty. Większa liczba wyciągów, mniejsze kolejki, bogatsza oferta apres-ski i najważniejsze – długie i zróżnicowane trasy.

Dla  doświadczonych narciarzy krajowe stoki przestają być wyzwaniem i nie zawsze pozwalają na dalsze rozwijanie umiejętności.

Pod koniec sezonu narciarskiego (okolice marca) kolejki właściwie zdarzają się tylko na trasach, gdzie znajdują się szkółki narciarskie. W sezonie, gdy tylko zmniejsza się przepustowość Austriacy bardzo często uruchamiają dodatkowe wyciągi.

Ile kosztuje wyjazd?

Nadal jest to spory wydatek, ale w zależności od wybranego ośrodka otrzymujemy od kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów tras. Najlepiej przejrzeć ofertą dostępną w biurach podróży lub stronach organizujących grupowe wyjazdy albo zdecydować się na samodzielną wyprawę. Wyjazdy za granicę nadal są duże droższe niż krajowe zimowe urlopy, ale gwarantują piękną pogodę, bardzo rozwiniętą infrastrukturę narciarską i szerokie pole do pracy nad naszymi umiejętnościami.

Poza tym stoki w Austrii pozwalają na jazdę na nartach slalomowych – aby w pełni cieszyć się jazdą na nich potrzebny jest szeroki i przestrzenny stok.

Jak można obniżyć koszty wyjazdu?

  1. Zdecydowanie wybrać termin poza sezonem.
  2. Wybrać podróż samochodem najlepiej w grupie kilku osób.
  3. Sprzęt kupić lub wypożyczyć w Polsce.
  4. Znaleźć tańszą ofertę noclegową – np. wynająć domek od prywatnego właściciela.
  5. Posiłki przygotować własnoręcznie.
  6. W zależności od umiejętności dobrać właściwy skipass.

Szukasz dobrej jakości sprzętu narciarskiego? Sprawdź -> Narty zjazdowe w ofercie sklepu Adventure Sports


Narty w Austrii dla początkujących?

Oczywiście! Oprócz tras czerwonych i czarnych w każdym ośrodku znajduje się szkółka narciarska, ośle łączki czy łagodniejsze i bardziej przyjazne trasy niebieskie.

Wybierasz spośród kilkunastu ośrodków narciarskich – najbardziej znane to: Mayrhofen, Zillertal Arena, Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, Sölden, Kitzbühel, Lech Zürs i Warth-Schröcken czy Serfaus-Fiss-Ladis.

Także jeśli zastanawiasz się nad nartami w Austrii poszukaj ciekawej oferty, zaopatrz się w dobrej jakości sprzęt i ciesz się zimowym szaleństwem na stokach.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany