Wyjazd na narty to jedna z ulubionych form aktywności Polaków. Przerwa świąteczna bądź ferie zimowe są świetną okazją, aby wybrać się na stok z rodziną lub znajomymi. Coraz bardziej popularnym miejscem docelowym tych wypraw jest Słowacja. Sprawdźmy zatem jakie ośrodki w tym kraju są godne naszej uwagi.

Zverovka-Spalona Dolina

Punkt w Tatrach Zachodnich jest jednym z najwyżej położonych ośrodków narciarskich na Słowacji. Dolna stacja znajduje się na wysokości 1036 m. n. p. m. Stacja górna to już 1501 m. n. p. m. Ośrodek oferuje stoki o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności. Narciarze będą mogli skorzystać z 5 tras zjazdowych, których łączna długość wynosi 4,6 km. Przy górnej stacji kolejki znajduje się kompleksowo zaopatrzony punkt gastronomiczny.

Ski Bachledova

Ośrodek narciarski Ski Bachledova jest położony na północnych oraz południowych stokach Spisskej Magury. Rozciąga się stamtąd malowniczy widok na Tatry Bielskie oraz Pieniny. Ośrodek oferuje doskonałe warunki narciarskie. Szczególnie dla rodziców z dziećmi. Narciarze mogą szaleć na 10 trasach zjazdowych o łącznej długości 10 km. Dodatkowo znajduje się tu 26 km tras dla narciarzy biegowych.

Internetowy sklep sportowy

Zdiar-Strednica

Ośrodek Zdiar-Strednica znajduje się w Tatrach Bielskich. Jest on jednym z bardziej znanych ośrodków rodzinnych. Dolna stacja znajduje się na wysokości 1020 m. n. p. m. Ośrodek oferuje nam trasy zjazdowe dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. Do wyboru mamy aż 9 tras zjazdowych o łącznej długości 4,5 km.

Pohoda-Krusetnica

Przenosimy się do Orawskiej Magury, gdzie znajduje się ośrodek Pohoda-Krusetnica. Jest to mały, ale szalenie urokliwy obiekt narciarski stworzony z myślą o całych rodzinach. Dolna stacja wyciągu znajduje się na wysokości 661 m. n. p. m. Stacja górna znajduje się na wysokości 822m. Ośrodek oferuje narciarzom 3 trasy zjazdowe o łącznej długości 2 km.

Jasna Niskie Tatry

Jest to najbardziej znany i najlepszy ośrodek narciarski na Słowacji. Ma do zaoferowania aż 45 km tras zjazdowych. Przepustowość 29 kolejek wynosi aż 30000 osób na godzinę. Ośrodek dysponuje nowoczesnym systemem naśnieżania co gwarantuje doskonałe warunki do jazdy przez 5 miesięcy w roku.

Tatrzańska Łomnica

Ośrodek ten położony jest na obszarze o zróżnicowaniu wysokości od 900 do 2200 m. n. p. m. Doskonałe warunki do jazdy na nartach panują tu aż przez 160 dni w roku. Do dyspozycji narciarzy oddanych jest 10 km tras zjazdowych. Ponadto ośrodek oferuje najdłuższą na Słowacji nartostradę. Jej długość wynosi aż 6,5 km.

Wyjazd na Słowację podczas ferii zimowych to z pewnością doskonały pomysł. Tamtejsze ośrodki mogą nam zaoferować idealne warunki do jazdy, doskonałe zaplecze, a także fantastyczną atmosferę.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany