Wypad na narty to wspaniała okazja na aktywne spędzenie urlopu. Nic nie daje tak wielkiej frajdy, jak szusowanie po zaśnieżonym stoku. Porządna dawka wysiłku, świeżego powietrza oraz adrenaliny powoduje, że z wyjazdu wracamy wypoczęci oraz pełni energii do dalszej pracy. Jeszcze przed organizacją wypadu w góry warto zastanowić się nad tym, czy chcemy urządzić sobie wyjazd indywidualny czy też wyprawę w większej grupie?

Wyjazd zorganizowany

W grupie raźniej!

Indywidualiści?

Z pewnością każdy z wyborów ma swoje zalety oraz wady. W tym momencie postaramy się przeanalizować za i przeciw wyjazdu indywidualnego. Jego fundamentalną zaletą jest z pewnością pełna swoboda. Wyjeżdżając w grupie musimy także podejmować wspólne decyzje. A w tym przypadku bardzo ciężko pogodzić interesy i plany wszystkich osób. Wyjazd w większym gronie to konieczność osiągania kompromisu. Nie każdy z nas, wyjeżdżając na zimowe ferie, chce się na takie kompromisy zgadzać. Może się okazać, ze w pewnym momencie będziemy musieli podporządkować się decyzji większości.

Z drugiej strony wyjeżdżając z pojedynkę jesteśmy w zasadzie zdani tylko na siebie. Nie możemy liczyć na pomoc nikogo znajomego. Wyjazd indywidualny to większa odpowiedzialność, a także sporo wyższy koszt.

W grupie raźniej

Wyprawa w większym gronie to gwarancja doskonałej zabawy. Szczególnie jeżeli wyruszamy w podróż z ludźmi, których dobrze znamy. Co więcej same koszty podróży mogą okazać się dla nas bardziej atrakcyjne. Również w hotelach i pensjonatach grupowa rezerwacja może być okazją do uzyskania atrakcyjnego rabatu. Jednym słowem wyjazd grupowy może być dla nas tańszy niż wyprawa w pojedynkę. Więcej osób to więcej ciekawych pomysłów i szans na dobrą zabawę.

Którą opcję powinniśmy wybrać? W każdym przypadku będzie to kwestia indywidualna. Każdy z nas ma inny charakter oraz odmienne preferencje. Dla jednej osoby idealny będzie samodzielny wyjazd. Druga osoba nie będzie sobie wyobrażała takiej wyprawy w gronie znajomych. Trzeba po prostu zapytać samego siebie, na co w danej chwili mamy większą ochotę. Urlop to dla nas czas relaksu więc nie powinniśmy go spędzać wbrew sobie.

Sprzęt narciarski

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany