Odzież z membraną to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych. Dlaczego? Wytłumaczenie jest proste. Ubranie tego typu pozwala na swobodną cyrkulację powietrza podczas wysiłku fizycznego, przy jednoczesnym zachowaniu ochrony przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Mówiąc wprost, odzież z membraną pozwala naszemu ciału oddychać, a jednocześnie chroni nas przed zimnem, deszczem i śniegiem. Oczywiście pod warunkiem właściwej pielęgnacji.

Dbanie o czystość

Warunkiem skuteczności membrany jest jej czystość. Tkanina tego typu posiada specjalne pory, które umożliwiają naszemu ciału oddychanie. Zabrudzona membrana to zatkane pory i jednoczesne zaburzenie cyrkulacji powietrza. Brudna kurtka z pewnością w dalszym ciągu ochroni nas przed deszczem, ale jednocześnie stworzy izolację, która sprawi, że będziemy się nadmiernie pocić.

W jaki sposób zadbać o idealny stan membrany? Przede wszystkim powinniśmy unikać prania w automacie. Do czyszczenia odzieży z membraną niezbędny jest specjalny płyn, którego używamy podczas ręcznego prania. I tylko taką metodę powinniśmy stosować. Wysokie obroty bębna w pralce mogą doprowadzić do uszkodzenia membrany.

Impregnacja

impregnaty

Istotna, ze względu na izolację od niekorzystnych warunków atmosferycznych, jest także odpowiednia impregnacja membrany. Służą do tego specjalne środki, które nakładamy na powierzchnię kurtki, spodni bądź butów. Nie zatykają one porów membrany, a jednocześnie poprawiają jej szczelność. Tak zabezpieczona odzież w dalszym ciągu pozwala naszemu ciału oddychać, ale jednocześnie skutecznie ochroni nas przed deszczem.

Jak pokazują powyższe przykłady sam zakup odzieży z membraną wcale nie zapewnia nam ochrony na długie lata. Potrzebna jest jeszcze odpowiednia jej „konserwacja”, a także regularne czyszczenie. Dbając o naszą odzież będziemy mogli cieszyć się jej właściwościami przez długi czas.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany