Kulturystyka – dyscyplina sportu, którą uprawia coraz więcej ludzi na całym świecie. Cieszy się o tyle sporą popularnością, że organizowane są już wielokrotnie międzynarodowe zawody dla kulturystów.

odzywki-dla-kulturystowDo tych najpopularniejszych możemy zaliczyć m.in. Mr. Olympia, Arnold Classic, czy Night of Champions. Konkurencje zawodów ustalane są pod względem sprawności danej części ciała. Zawodnicy prezentują dane pozy, a jury ocenia sprawność ich mięśni. Kulturystyka wiąże się więc z ogromnym wysiłkiem fizycznym i wyczerpującymi treningami. Oczywiście każdy, kto chcę uprawiać kulturystykę powinien skonsultować ze swoim lekarzem, lub trenerem częstotliwość i rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Dodatkowo by same treningi przebiegały pełnowartościowo, potrzebne są do tego specjalne odżywki kulturystyczne, pomagające uzupełnić niezbędne witaminy i wartości odżywcze utracone w trakcie wyczerpujących ćwiczeń. A każdy rodzaj odżywek dla kulturystów powinien być dobrany do organizmu danej osoby i do wykonywanego treningu.

Odżywki, inaczej suplementy diety tworzone są na bazie różnych, niezbędnych, składników. A jakie to są składniki? Do tych najważniejszych zalicza się m.in. aminokwasy, glutaminian, kreatyna, węglowodany, czy inne witaminy i minerały. Ponadto często stosowane są również odżywki dla kulturystów wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej. Aktualnie w Polsce działa wiele firm oferujących suplementy na rzeźbę dla kulturystów. A wśród nich można wymienić sklep Twoje odżywki.

W sklepie Twoje odżywki znajdziesz między innymi produkty zawierające aminokwasy, glutaminian, kreatynę, czy węglowodany. Ponadto firma oferuje także batony białkowe, oraz napoje izotoniczne, które pomagają uzupełnić niezbędne płyny utracone podczas wyczerpującego treningu. W sklepie Twoje odżywki znajdziesz również suplementy dla ochrony stawów. Oferta specjalna – odżywki przygotowane stricte dla kobiet. Całość oferty zamykają proteiny do ogólnej ochrony zdrowia dla kulturystów.

W sklepie Twoje odżywki suplementy kupujemy za pośrednictwem internetu. Zamawiamy wybrane przez siebie produkty, a firma na życzenie dostarcza je do domu.

Jedna odpowiedź

  1. Avatar
    Jaca

    Powiem tak – doświadczenie w kulturystyce rozwijam od lat, niejedno widziałem, niejedno wiem. W kwestii supli – im bardziej złożone i bogate w dobrej jakości składniki, tym lepsze i skuteczniejsze. Unikajcie taniochy i niesprawdzonych, podejrzanych źródeł. Poczytajcie więcej o konkretnych produktach, dowiedzcie się jak działają, jakie mają opinie. Suplementy to złota rzecz, pod warunkiem że są bezpieczne i dobrze dobrane. Z moich sprawdzonych nie raz mogę polecić w zasadzie głównie Warrior Labs jako coś stabilnego i z odpowiednią jakością.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany