Chcemy wybielać zęby, jednak czy wiemy o kilku rzeczach, które znacząco mogą wpłynąć na to jak białe są nasze zęby. Zapraszam do lektury kilku faktów o wybielaniu zębów.

Modne wybielanie

Nie tylko w dzisiejszych czasach modne jest wybielanie zębów. Już wiele lat wcześniej próbowano rozjaśnić zęby. Wykorzystywano do tego popiół, sól czy kredę. Starsze pokolenia używały również w tym celu sody oczyszczonej i jest to specyfik stosowany do dzisiaj w pastach wybielających.

Biała dieta

Aby dłużej zachować biały uśmiech, powinniśmy stosować białą dietę. Oznacza to, że powinniśmy unikać takich pokarmów i napojów, które mogą odbarwić nasze szkliwo. Mogą to być kawa, herbata, czerwone wino, soki owocowe, ale także buraki i jagody. Dochodzą do tego również takie używki jak palenie papierosów, które również przebarwia zęby. Diety takiej należy przestrzegać zwłaszcza po samym wybielaniu. Uchroni to nas przed szybką utrata nowego białego uśmiechu.wybielanie zębów

Nie można wybielać wszystkiego

Pamiętajmy jednak, ze nie zawsze jesteśmy w stanie rozjaśnić wszystkie zęby. Nie poddadzą się temu na przykład martwe żeby. W celu ich rozjaśnienia wprowadza się do kanału zęba specjalny preparat, czyli rozjaśnia się je od wewnątrz. Podobnie jest w przypadku plomb. Nie ma możliwości ich rozjaśnienia, więc jedyny sposób to ich wymiana na jaśniejsze.

Nie dla każdego

Pamiętajmy również, że wybielać żeby mogą osoby po szesnastym roku życia. Nie mogą również tego robić kobiety w ciąży. Osoby z nadwrażliwością dziąseł również powinny skonsultować wybielanie zębów z dentystą.

Przedstawiłam wam kilka niekoniecznie znanych faktów na temat wybielania zębów. Mam nadzieję, że dzięki temu będziecie już mieli większą wiedzę na ten temat. Jeżeli macie jeszcze jakieś dodatkowe pytania, zadajcie je swojemu dentyście.

Jedna odpowiedź

  1. Avatar
    Jeansowe szorty

    Podczas wybielania zębów warto także zainwestować w pastę do zębów wzmacniającą szkliwo i taką na nadwrażliwość 🙂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany