Od dawna marzysz o tym, aby skoczyć w przestworza ze spadochronem? W takim przypadku nie odkładaj swoich planów na dłużej. Sezon spadochroniarski właśnie się rozpoczął!

Zwykle skoki spadochronowe kojarzą się z koniecznością odbycia profesjonalnego przeszkolenia, specjalnymi predyspozycjami i kondycją i dodatkowo także z bardzo drogim sprzętem. Teraz jednak do dyspozycji są także nowe propozycje – skoki tandemowe oraz szkolenia AFF, które pozwalają niemalże każdemu na spełnienie swoich marzeń.

Skoki tandemowe najlepsze dla początkujących

Dla tych, którzy jeszcze nigdy nie skakali ze spadochronem, najlepszym rozpoczęciem tej przygody będzie skok tandemowy. To specjalny typ skoku spadochronowego, który odbywa się wspólnie z instruktorem – on i uczestnik skoku spięci są uprzężą tandemową. Nie trzeba żadnych badań lekarskich, szkoleń czy treningów. Wystarczy tylko zarezerwować dogodny termin skoku w szkole spadochronowej, która ma je w swojej ofercie.

Skoki w tandemie odbywają się z lecącego samolotu na wysokości 3000 metrów lub 4000 metrów, co pozwala na uzyskanie czasu swobodnego spadania od 30 do 60 sekund. To czas od razu po wyskoku z samolotu, kiedy czasza spadochronu nie jest jeszcze otwarta – wtedy można na własnej skórze poczuć prędkość rzędu 200 kilometrów na godzinę. Po osiągnięciu określonego pułapu otwiera się spadochron i ma miejsce łagodne opadanie aż do miękkiego lądowania na trawiastej płycie lotniska.

Skok tandemowy z wysokości 3000 metrów to wydatek rzędu 500-600 złotych, natomiast za skok z 4000 metrów zapłaci się około 700-800 złotych. Można dodatkowo zdecydować się na wykupienie wideorejestracji całego wydarzenia – wtedy trzeba liczyć się z kosztem około 250 złotych, ale warto, ponieważ to niezwykła pamiątka z niecodziennego wyczynu.

Szkolenia AFF dla chcących skakać samodzielnie

Gdy marzysz o tym, by skakać ze spadochronem samodzielnie, wtedy rozwiązaniem jest skorzystanie ze szkoleń AFF. Są to szkolenia, które uczą swobodnego spadania i skoków spadochronowych w przyspieszonym trybie. Dzielą się na część teoretyczną i praktyczną i dzięki nim można uzyskać później stosowne uprawnienia pozwalające na skoki bez asysty instruktora. To doskonały wybór dla tych, którzy w spadochroniarstwie znaleźli swoje nowe hobby.

Ceny szkoleń AFF rozpoczynają się od około 4000 złotych – w cenie znajdują się zajęcia teoretyczne i praktyczne składające się z 7 skoków spadochronowych. Standardowo trwają one kilka tygodni w piątki, soboty i niedziele. W cenie około 5000 złotych można zdecydować się na przyspieszone szkolenie w jeden weekend.

Na emocjonujące skoki spadochronowe w tandemie oraz na naukę skakania podczas szkoleń AFF zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” z Kruszyna pod Włocławkiem. To tu można skakać pod okiem doświadczonych instruktorów i wielokrotnych mistrzów Polski. Szkoła prowadzi także skoki tandemowe w Przasnyszu w województwie mazowieckim oraz w Kamieniu Śląskim pod Opolem.

3 komentarze

 1. Avatar
  Buty taneczne

  Zawsze marzyłam, żeby skoczyć! Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się spełnić to marzenie 🙂

  Odpowiedz
 2. Avatar
  Paweł

  3 lata temu byłem już blisko zapisania się na kurs, po waszym artykule chyba wrócę do tematu bo lęk wysokości praktycznie minął mi bezpowrotnie 🙂

  Odpowiedz
 3. Avatar
  Nikoleta

  Marzę o tym, aby skoczyć w tandemie. Na razie robię do tego przymiarki. Pierwszym krokiem były odwiedziny w FreeFlyCenter w Lesznie. Tunel aerodynamiczny okazał się fantastyczną atrakcją. Już zbieram siły, by po raz kolejny przyjechać do Leszna, ale teraz z tą bardziej odważniejszą misją.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany