Wiele osób preferuje wyjazdy zagraniczne wychodząc z założenia, że w Polsce nie ma już ciekawych miejsc do odwiedzenia. Z drugiej strony dla większości ludzi wiedza o atrakcyjnych zakątkach kończy się na Zakopanem i Kołobrzegu. Tymczasem w naszym kraju aż roi się od ciekawych i niesamowitych miejsc.

Weekend w górach

akywny weekendJeśli mówimy góry to myślimy o Tatrach. Tymczasem możemy przecież wyjechać na przykład w Bieszczady. Jest to doskonałe miejsce na niezbyt wyczerpujące, piesze wyprawy. Góry co prawda niezbyt wysokie, ale niezwykle urokliwe. Warto na kilka dni oderwać się od miejskiego zgiełku i odetchnąć świeżym, górskim powietrzem.

Jeżeli planujemy górskie wędrówki podczas weekendowego wypadu, to warto także zastanowić się nad Dolnym Śląskiem i Górami Stołowymi. Wizyta na ich najwyższym szczycie, Szczelińcu, dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Może nad morze…

Nad morze nie musimy jeździć tylko w lecie. Jeżeli chcemy zaaplikować sobie dużą dawkę jodu, to warto pojechać tam w czasie jesienno-zimowym. Wysoka wilgotność powietrza sprawia, że jest w nim większa zawartość tego leczniczego pierwiastka. Jadąc poza sezonem najlepiej zdecydować się na kurort taki jak Kołobrzeg, Międzyzdroje lub Władysławowo. Te miejsca są w stanie zapewnić nam atrakcje niezależnie od pory roku.

Gdzieś pośrodkuaktywny weekend

Jeżeli nie interesują nas górskie wyprawy oraz wdychanie świeżego, nadmorskiego powietrza, to może warto zastanowić się nad wypadem do Puszczy Białowieskiej. Piękne krajobrazy, dzika przyroda oraz… żubry z pewnością są warte naszej uwagi. Kierując się na zachód możemy zatrzymać się w Borach Tucholskich. Kilka dni w otoczeniu leśnej głuszy pozwoli nam się w pełni zrelaksować. Nie zapominajmy również o Mazurach. Weekend żeglowania na jednym z urokliwych jezior z pewnością pozwoli nam się odprężyć.

Jak widać na powyższych przykładach miejsc wartych uwagi jest w naszym kraju bez liku. O istnieniu większości z nich nawet nie mamy pojęcia. Najlepiej zatem odłożyć zagraniczne wycieczki na późniejszy termin i zająć się odkrywaniem na nowo swojej ojczyzny.

Jedna odpowiedź

  1. Avatar
    ActiveC

    Nie zapominajmy o Borach Dolnośląskich – prosty, nizinny teren, który oferuje naprawdę sporo zwłaszcza latem – piękne stawy, dzikie ptactwo, runo leśne 🙂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany