Bieganie jest jedną z najprostszych aktywności fizycznych, ponieważ sport ten, na dobry początek nie wymaga nic więcej oprócz wygodnych butów i chęci. Zaprawieni biegacze jednak inwestują w drobne akcesoria, które pozwalają usprawnić tę czynność i kontrolować pracę swojego ciała. Najważniejsze jest technika, dlatego pulsometr wpisuje się powoli w element niezbędnego wyposażenia biegacza. Jak urządzenie to pomaga w aktywności sportowej?

 Monitoruj tempo swojego biegu

Pulsometr, jak nazwa wskazuje, kontroluje pracę serca i mierzy tętno. Pozwala to wykonywać bardziej precyzyjne ćwiczenia, bez przeciążenia organizmu. Monitorując stale swój puls jesteśmy w stanie szybko ocenić jakie tempo biegu jest w danej chwili dla nas najodpowiedniejsze. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu wiemy również kiedy możemy przyspieszyć, wykonać interwały lub kiedy lepiej chwilę zwolnić i uspokoić zbyt gwałtowny puls. Pomiar tętna jest niezbędny, szczególnie dla początkujących biegaczy, którzy nie rozróżniają jeszcze zwykłego zmęczenia od niebezpiecznego dla zdrowia wysiłku. Pulsometr pozwala mierzyć pracę serca, a także jego kondycję.

 Jaki pulsometr wybrać?

 Jest kilka rodzajów przenośnym urządzeń badających stan naszego tętna podczas wysiłku. Dla biegacza najwygodniejszy jest zegarek wraz z pasem zapinanym na wysokości klatki piersiowej. Na ekranie urządzenia łatwo jest rozczytać wszystkie niezbędne wskaźniki, które pobierane są przez pas. Warto wybrać taki pulsometr, który oprócz mierzenia pracy serca, będzie również zapisywał te wyniki, aby później na ich podstawie wyciągnąć stosowne wnioski. Niektóre urządzenia posiadają również wbudowany stoper, alarm oraz kalendarz – wszystko to w celu usprawnienia biegu.

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany