Podczas urlopu większość osób marzy o tym, aby wygodnie położyć się, zażywać kąpieli – czy to wodnych, czy słonecznych – i po prostu oddać się relaksowi. Tymczasem osobom aktywnym zwykle zależy na tym, aby połączyć możliwość uprawiania sportów czy poznawania nowych dyscyplin w ich kolebce z możliwością zwiedzania, poznawania nowych kultur czy zapoznawania się z obcymi dotąd zwyczajami.

Na całe szczęście istnieje możliwość połączenia zarówno aktywności sportowej, jak i ciekawej formy ekskluzywnych, luksusowych wakacji. Wystarczy wybrać takie miejsce, które można docenić z uwagi na jego miejsce, historię czy specyfikę. Chcecie spędzić miłe, a przy tym luksusowe wakacje i jednocześnie cieszyć się aktywnością sportową? Teraz, dzięki różnym ofertom biur podróży jest to możliwe!

Narciarskie szaleństwo przez cały rok

Polscy wielbiciele szaleństw na nartach w kraju niekoniecznie mogą liczyć na idealną pogodę, choćby na dwutygodniowe wyjazdy. Z tego powodu warto odwiedzić Austrię, a tam zagościć niekoniecznie na zatłoczonych trasach alpejskich, a choćby na nieco niższych, ale równie uroczych trasach gór Dachstein. To tutaj znajduje się jeden z największych hoteli górskich, który leży jedynie ok. 100 metrów od tras zjazdowych. Po szaleństwach na stoku można zaznać relaksu na licznych basenach, w punktach SPA czy saunach. To świetne miejsce również dla tych, którzy oczekują zadbanych tras zjazdowych wraz z ciekawą ofertą kursów prowadzonych przez wyspecjalizowanych instruktorów.

Szybka jazda w najlepszych warunkach

Fani wielkich prędkości mają sporo szans na zyskanie ciekawego urlopu. Pierwszym pomysłem jest skorzystanie z wyjazdu z marką Ferrari, podczas którego będzie możliwość spędzenia czasu na torze. To czas na poznanie samochodów od strony technicznej, a jednocześnie przejechania się z profesjonalnym kierowcą najnowszym modelami. To wszystko możliwe jest na torze Ferrari we Włoszech! Z kolei ci, którzy cenią sobie Formułę 1 mogą skorzystać z oglądania wyścigów na żywo na torach w Monako.

Z wiatrem we włosach

Choć istnieje wiele idealnych miejsc, w których można spędzić urlop na windsurfingu, to niewiele z nich równać się może z Perth, czyli stolicą Australii Zachodniej. Przyjazne miejsca na spędzenie urlopu z wiatrem we włosach to również szansa na odpoczynek w luksusowych hotelach, który sporo znaleźć można zarówno w centrum miasta, jak i na samej plaży. Bliskość miasta sprawia, że to również świetnie miejsce na skorzystanie z uroków miejskiego, nocnego życia w najlepszych, luksusowych lokalach. Najlepsze biura podróży są już w stanie dopasować ofertę do zainteresowań i wymagań maniaków sportu. Niezależnie od tego czy korzystacie z usług biur podróży czy wakacje planujecie sami – dajcie znać jak wyglądają Wasze sportowe urlopy!

5 komentarzy

 1. Avatar
  Arctica

  Ja zawsze każdą chwilę staram się spędzić aktywnie, czy to basen czy jazda na rowerze:) nie usiedzę na miejscu

  Odpowiedz
 2. Avatar
  Sandra

  Ja ostatnio wytrwale trenuje windsurfing, w tym roku chce spróbować sił w kitesurfingu. 🙂

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany