Do letnich wakacji pozostało już tylko parę miesięcy. Zapewne już teraz zastanawiasz się skąd wziąć pieniądze na zapełnienie wolnego czasu dziecku. Często rodzice decydują się na wysłanie swojej pociechy na kolonie. Jednak co możesz zrobić jak pociecha będzie zmuszona zostać w domu?

Wakacje, które Twoje dziecko będzie spędzało w mieście nie muszą być dla niego mało atrakcyjne. Oprócz kontaktów ze swoimi rówieśnikami na podwórku maluch może skorzystać z ofert różnych instytucji w Twoim mieście. Takie zabawy nie muszą być wcale gorsze od wyjazdu nad morze Twojego malca. Warto jednak żebyś zajął się swoim dzieckiem. Przed samymi wakacjami możecie razem pooglądać różne oferty i wspólnie wybrać z jakich Twoja pociecha będzie korzystała.

Sportowe wakacje

Jeżeli Twoje dziecko uprawia sport, a Ciebie nie stać na wysłanie go na kolonie sportowe 2015, to możesz zaproponować mu, aby podczas pobytu w mieście skorzystał ze sportowych ofert. Dziś już w każdym większym mieście możemy spotkać baseny i kąpieliska. Możesz wykupić swojemu dziecku oraz sobie karnet, wtedy będziecie mogli razem odwiedzać basen. Jest to również dobry moment, aby nauczyć malucha pływać.

W czasie letnim są także otwarte szkółki piłkarskie. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów Twoje dziecko będzie mogło rozwijać swoje umiejętności. Często takie zajęcia nie przypominają zwykłego treningu piłkarskiego. Dzieci przede wszystkim biorą udział w zabawach z piłką i kładzie się mniejszy nacisk na dyscyplinę. Maluch w grupie rówieśników będzie czuł się wyśmienicie

Podczas takich letnich treningów Twoje dziecko na pewno zapomni o szkole i naładuje swoje baterie na następny rok. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu dotleni mu mózg, dzięki czemu łatwiej będzie mu się uczyć w szkole. Dodatkowo zaprocentuje to na lekcji wychowania fizycznego i poprawi jego oceny.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany