Każdy z nas powinien być aktywny fizycznie. Wysiłek bardzo pozytywnie wpływa na cały nasz organizm. I co najważniejsze, zapobiega rozwojowi wielu chorób cywilizacyjnych. Zatem wszyscy niećwiczący powinni jak najszybciej zacząć trenować. Doskonałym pomysłem mogą okazać się zajęcia fitness. Warto jednak zadbać o odpowiedni sprzęt, który wspomoże nas w trakcie ćwiczeń.

siłowniaMiejsce do ćwiczeń

W pierwszej kolejności będziemy musieli wybrać miejsce, w którym będziemy ćwiczyć. Jeżeli mamy zamiar trenować w domu, to podstawowym „sprzętem”, w który musimy się zaopatrzyć, jest mata do ćwiczeń. Wiele ćwiczeń aerobowych wykonujemy w pozycji siedzącej lub leżącej. Dlatego też nie będziemy potrzebowali specjalistycznego sprzętu, a miękkiego podłoża w postaci maty.

Skakanka i hula-hop

Te dwa akcesoria znamy jeszcze z dzieciństwa. Są to banalnie proste sprzęty, dzięki którym będziemy mogli zrzucić zbędne kilogramy. Zarówno skakanka jak i hula-hop zmuszają nas do wysiłku, poprawiają naszą kondycję, a także wpływają pozytywnie na uda, biodra i brzuch. Są one najlepszym dowodem, że proste ćwiczenia przynoszą najlepsze efekty.

Bieżnia i rower stacjonarny

Fitness to także bieganie oraz jazda na rowerze. Te dwie aktywności bardzo pozytywnie wpływają na modelowanie sylwetki, spalanie tłuszczu jak również kondycję. Nie mając warunków lub chęci do biegania na świeżym powietrzu możemy skorzystać z bieżni lub roweru stacjonarnego. Mają one dużą zaletę w postaci stałej kontroli natężenia ćwiczeń oraz monitoringu naszych postępów.

Obciążenia

Popularne hantelki sprawdzają się nie tylko na siłowni. Z pewnością są one doskonałym pomysłem w przypadku ćwiczeń fitness. Oczywiście mamy na myśli hantle o stosunkowo niewielkim ciężarze. Będą one urozmaiceniem dotychczas wykonywanych ćwiczeń, a także znacznie poprawią sprężystość naszych mięśni.

Sprzęt fitness to bardzo szeroka kategoria. W tym miejscu wspomnieliśmy tylko o kilku podstawowych jej elementach. Warto jednak zacząć właśnie od nich i w miarę zwiększania poziomu zaawansowania wprowadzać do planu treningowego kolejne akcesoria.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany