W XXI wieku życie toczy się szybciej, a ludzie każdego dnia narażeni są na stres. W niewielkich ilościach może on mobilizować organizm w walce z przeciwnościami losu, jednakże jego nadmiar może prowadzić do bezsenności, złego samopoczucia czy też bólów głowy i brzucha. Nic dziwnego, że co raz więcej Polaków szuka skutecznej metody na pozbycie się stresu. Z pomocną dłoni może wyjść apteka i faszerowanie się chemią, jednakże warto zastanowić się nad naturalnymi metoda zwalczania stresu.

Czym jest stres?

Stres to sposób na postawienie całego organizmu w stan mobilizacji. Dzięki niemu jesteśmy w stanie działać pod presją i przygotowywać się do zmian w środowisku. W stresowych sytuacji nasz organizm wytwarza adrenalinę i noradrenalinę, które przyśpieszają bicie serca, zwiększają ciśnienie oraz pomagają dostarczyć więcej tlenu do komórek. W ten sposób stres pomaga nam sprostać zagrożeniu.

Długotrwały stres jest jednak sporym zagrożeniem. Wpływa negatywnie na samopoczucie, potliwość i zasypianie, dlatego też powinniśmy zwalczać jego nadmiar.

Jak naturalnie walczyć ze stresem?

Najlepszym sposobem jest znalezienie czasu na chwilę relaksu, podczas której będziemy w stanie zapomnieć o wszelkich problemach i obowiązkach, które na nas czekają. Dobry sposobem na rozluźnienie jest długi spacer po lesie i relaksująca kąpiel. Pozwoli nam to odpocząć i zrelaksować się przed snem. Istnieją również zabiegi na zwalczanie stresu- zaliczamy do nich: muzykoterapię, medytację, masaż relaksacyjny oraz jogę.

Zioła na stres

Według wielu nieocenione zasługi w zwalczaniu stresu ma terapie ziołowa. Nie od dziś wiadomo, że wypicie wywaru z melisy potrafi skutecznie uspokoić nerwy i rozluźnić mięśnie. Pomaga również szybko zasnąć, aby zregenerować organizm. Oprócz liścia melisy polecamy Państwu: szyszkę chmielu, ziele męczennicy, kwiat lawendy oraz korzeń kozłka lekarskiego. Te zioła pomogą nam zrelaksować się po ciężkim dni i zwalczą kłopoty z bezsennością.

Jedna odpowiedź

  1. Avatar
    sportesmire

    Niestety tak to jest, że człowiek jest w ciągłym biegu, coraz więcej nam dochodzi najróżniejszych obowiązków, że stres jest naszym w tym wszystkim największym towarzyszem. A to negatywnie wpływa na nasz organizm. Nawet nie spodziewałam się, że mężczyźni się tak stresują. Mój czasami nawet ma problem z tymi sprawami, przez to czasami miesiąc czasu, że tak określę nic nie robimy. Myślę, że już w tych kwestiach to tylko pomoże leczenie farmakologiczne. A wy?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany