W dzisiejszych czasach dla wielu osób aktywność fizyczna to nieodłączny element życia, obowiązkowy punkt do zrealizowania w ciągu dnia. Nie ma znaczenie czy wybieramy się na siłownię czy ćwiczymy w zaciszu naszego domu. Jeżeli znudziły Ci się standardowe ćwiczenia wykonywane podczas treningu doskonałym urozmaiceniem będzie zastosowanie taśmy treningowej. Jak jej używać, aby osiągnąć wymarzone efekty?

Czym są gumy do ćwiczeń?

Gumy treningowe to gadżet fitnessowy, który pozwala nam wyrzeźbić ciało. Wykonane są one z gumy lateksowej, które charakteryzują się zróżnicowanym stopniem oporu, im grubsza taśma, tym większy stawia opór. Gadżet ten można używać do różnego rodzaju treningów – siłowych, wytrzymałościowych, a także do rozciągania i wzmacniania mięśni. Wpływają one na różne partie ciała, dzięki czemu można za ich pomocą modelować pośladki, uda, ramiona czy mięśnie brzucha.

taśma treningowa

Zalety gumy treningowej

Niewątpliwą zaletą gum do ćwiczeń jest ich uniwersalność. Ten niepozorny gadżet daje możliwość wykonywania każdego rodzaju treningu. Niewielkie rozmiary sprawiają, że możemy zabrać ją gdziekolwiek chcemy. Przy jej pomocy bez problemu wykonamy solidny trening w domu jak i na siłowni.

Dzięki ćwiczeniom wykonywanym z gumą treningową, szybko możemy zobaczyć efekty. Bez zbędnego wysiłku pozwalają na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważną cechą taśm treningowych jest zróżnicowanie poziomów ich oporu, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie stopnia wysiłku do własnych możliwości. Wielość sposobów użycia gumy do treningu sprawia, że przy jej pomocy wykonamy bardzo wiele ćwiczeń, a treningi z nimi nigdy się nie znudzą.

Jedna odpowiedź

  1. Avatar
    Magdalena

    Mam gumę do ćwiczeń, korzystam – lubię w chwilach gdy nie biegam 🙂 dobre do wzmacniania postawy i urozmaicenia treningów cardio czymś bardziej statycznym 🙂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany