Planując grę w tenisa będziemy musieli zaopatrzyć się w… rakietę tenisową. Bynajmniej nie będzie to prosty wybór. Oczywiście możemy kupić „pierwszy z brzegu” model. Ale przecież zależy nam także na maksymalnym komforcie podczas rozgrywki. Zastanówmy się zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Wielkość główki

Pierwszym parametrem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest wielkość główki. Z jej rozmiarem powiązana jest bezpośrednio siła wyrzucenia piłki. Im większa główka tym większa moc przy odbiciu. Co istotne większa główka to także większa szansa na… trafienie piłeczki. Najbardziej popularny i uniwersalny jest rozmiar w zakresie 95-110 cali. Jest to optimum zapewniające moc odbicia oraz pełną kontrolę nad rakietą.

Długość rakietyrakieta3

Rozmiar standardowej rakiety, dla osoby dorosłej, wynosi 27 lub 27,5 cala. Im dłuższa rakieta tym większy zasięg oraz większa moc. Z drugiej strony rakieta o mniejszej długości daje nam większą dynamikę. Wybierając rakietę dla dziecka najlepiej oscylować w zakresie 25 cali (9-13 lat), 23 cale (6-8 lat) oraz 21 cali (6 lat).

Waga rakiety

Wartość każdego parametru ma swoje dobre i złe strony. Cięższa rakieta to większa moc, stabilność oraz mniejsze przenoszenie wstrząsów. Z drugiej strony niższa waga to lepsze „czucie” rakiety i łatwość wykonywania ruchów. Lżejsza rakieta pozwala na szybszą reakcję podczas gry. Cięższe modele wskazane są dla bardziej zaawansowanych graczy.

Wielkość rączki

Istotnym parametrem jest także obwód rękojeści rakiety. Jej wielkość określana jest w zakresie 0-4. Wartość 0-1 oznacza modele przeznaczone dla dzieci, 2 dla kobiet, 3 dla mężczyzn oraz 4 – dla osób o bardzo dużych dłoniach.

Kupując rakietę do tenisa z pewnością należy zwrócić uwagę na omówione wyżej parametry. W przypadku osób początkujących warto zacząć od modelu, który da nam dużo większą kontrolę. Nawet kosztem mniejszej mocy. To ułatwi nam opanowanie i doskonalenie techniki gry.

Jedna odpowiedź

  1. Avatar
    Ana

    Polecam rakiety tenisowe z firmy HEAD – duży wybór, każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno amator, jak i gracz zaawansowany.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany