Pamiętajmy, ze strój piłkarza powinien być dostosowany do boiska na którym gra. Chodzi tutaj przede wszystkim o buty, które zagwarantują piłkarzowi odpowiednią przyczepność do podłoża.

Gra na trawie

Jeśli chodzi o grę na pełnowymiarowym boisku, to najlepiej na tej powierzchni sprawdzą się przede wszystkim korki. Nie pozwolą na ugrzęźnięcie nóg piłkarza głęboko w trawie oraz pomogą się nie ślizgać nawet na grząskiej powierzchni. W przypadku bardzo mokrego, grząskiego podłoża najlepsze będą korki z metalowymi kolcami. Na bardziej suchej powierzchni, lepsze będą lanki, czyli korki z zamontowanymi na stałe plastikowymi korkami.

Gra na sztucznym boisku

W przypadku sztucznej powierzchni, nie sprawdza się już korki. Ta powierzchnia jest bardziej twarda, sprawdza się więc tutaj buty z mniejszymi korkami. Zapobiegną one ślizganiu się na powierzchni. Buty te nazywane są turfami i na swojej gumowej podeszwie mają delikatne wypustki.

Halówki

Do grze na hali niezbędny jest całkiem inny rodzaj obuwia sportowego – są to halówki. Są to buty sportowe o grubej gumowej lub kauczukowej podeszwie, które powstrzymują przed ślizganiem się grając na hali.

Gra na śniegu

Jeśli zamierzamy natomiast grac na śniegu, to dobrym rozwiązaniem będą buty z delikatnymi wypustkami, czyli turfy. Nadają się one nie tylko do gry na sztucznym boisku, ale również nie pozwalają się ślizgać zawodnikom podczas gry na pokrytym śniegiem boisku.

Jakie wiec mamy buty do wyboru zależnie od powierzchni? Na zielonej murawie sprawdzą się korki lub lanki, na orliku najlepsze na nogach piłkarza będą turfy, podobnie jak w przypadku gry na śniegu. Natomiast na hali niezbędny atrybut piłkarza to halówki. Mam nadzieję, że już wiecie, jak skompletować idealne obuwie piłkarskie dla zawodnika.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany