Wielkimi krokami zbliża się do nas okres wakacji, czyli czas, w którym chętnie spędzamy ciepłe dni na plaży, czy na basenie. Jest to jednak także czas, w którym wiele z nas postanawia zrzucić zbędne kilogramy. Niestety większość z nas decyduje się wówczas na niezdrowe diety, które w ciągu kilku dni sprawiają, że ważymy mniej, jednak później bardzo szybko wracamy do poprzedniej wagi, a często także z dodatkowym „bagażem” na naszym ciele.

Odpowiedni dobór ćwiczeń jedynym sposobem na wymarzone efekty

Każdy z nas dobrze powinien wiedzieć, że najlepszym sposobem na poprawienie wyglądu sylwetki są ćwiczenia, wykonywane systematycznie i w odpowiednich ilościach. Nie zawsze warto słuchać porad znajomych czy specjalistów, którzy opowiadają o treningach w sposób ogólny bądź wyłącznie po swoich doświadczeniach. Może się okazać, że dla nas taka forma wysiłku nie będzie korzystna i nie osiągniemy upragnionych efektów wystarczająco szybko.

Trener personalny- najskuteczniejsza motywacja

trener personalnyCoraz więcej osób korzysta z usług personalnego trenera. Obecnie nie jest to już luksusowa usługa, na którą stać wyłącznie największe gwiazdy show biznesu, ale wiele przeciętnych ludzi może sobie na to pozwolić. Trener, który będzie układał dla nas trening i pilnował, aby został on prawidłowo wykonany jest o wiele korzystniejszą dla nas możliwością niż jakiekolwiek inne treningi. Podczas ćwiczeń samemu w domu, przykładowo przed telewizorem, czy też komputerem, szybko się poddajemy i nie docieramy do końca naszych ćwiczeń. Kiedy ćwiczymy na siłowni lub fitness z innymi klientkami czujemy większą motywację i nie rezygnujemy tak szybko, ponieważ chcemy udowodnić, że stać nas na więcej, jednak ćwiczenia są wybierane przez instruktorów dla wielu osób, przez co nie zawsze skupimy się dokładnie na tej partii ciała, na której zależy nam najbardziej.

Trener personalny dokładnie pozna nasze ciało i możliwości, dzięki czemu ułoży dla nas trening, który doprowadzi nas do wymarzonych efektów. Dodatkowo będzie wielką motywacją dla Ciebie i Twojego ciała- nie pozwoli Ci tak szybko zrezygnować, udowodni Ci, że stać Cię na więcej, jednak pojawia się pytanie: Jak wybrać odpowiedniego trenera?

Wybierz trenera z odpowiadającymi Tobie cechami

Ważne jest, aby jego cechy osobowe odpowiadały naszym. Niektórzy z nas potrzebowaliby podczas takich treningów osoby, która stanowczo będzie wydawała nam polecenia, niektórzy jednak woleliby osobę, która w delikatny sposób będzie nas zachęcała i wspierała.  Ważne jest, abyśmy po prostu polubili swojego trenera i chętnie spędzali z nim czas. Subtelne osoby szybko mogłyby się zdemotywować pod presją trenera „tyrana”.

Doświadczenie i pasja- ważnymi czynnikami

Bardzo ważne jest oczywiście także doświadczenie, jakie posiada trener oraz wiedza, jaką dysponuje. Dzięki temu w perfekcyjny sposób dopasuje treningi do naszej budowy ciała oraz możliwości, w przeciwnym razie źle dobrane ćwiczenia mogą nam nawet zaszkodzić. Dodatkowo ważne jest czy zauważamy, że naszemu trenerowi zależna na wykonywanej pracy, czy cieszy się razem z nami z osiągniętych efektów, czy wprowadza zmiany lub modyfikacje, kiedy niestety się nie udało. Musimy widzieć, że to co robi dla nas ma dla niego znaczenie- czy jest to jego pasja.

Artykuł sponsorowany przez: troj-sport.pl

Jedna odpowiedź

  1. Avatar
    Radosław

    Najważniejsze jest doświadczenie i referencje od innych jego klientów. Słyszałem o przypadkach, w których nierozgarnięty i niedoświadczony trener personalny wręcz popsuł komuś zdrowie!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany