Gra w tenisa może być doskonałą formą rozrywki dla naszego dziecka. Każda aktywność fizyczna rozwija, wzmacnia organizm, a także uczy wytrwałości oraz rywalizacji. Tenis świetnie wpływa na koordynację ruchową naszego dziecka. Warto jednak dobrze przemyśleć wybór konkretnej szkółki tenisowej. Na co zwrócić szczególną uwagę?

szkółka tenisa

Naukę najlepiej zacząć jak najwcześniej

Miejsce treningu

Powinniśmy zdobyć informacje, czy zajęcia odbywają się na korcie czy w hali. Jedynym słusznym wyborem jest hala. Tylko tam panują odpowiednie warunki (powierzchnia dywanowa, ogrzewanie, oświetlenie), dzięki którym nasze dziecko będzie mogło efektywnie i bezpiecznie uczyć się gry w tenisa.

Nauczyciel ma znaczenie

Niezwykle istotną kwestią jest wybór nauczyciela. Powinniśmy sprawdzić czy posiada on odpowiednie kwalifikacje (licencja PZT). Warto też, chociaż chwilkę, poobserwować pracę trenera. Oprócz wiedzy merytorycznej, ważne jest także jego podejście do dzieci.

Nauka gry w tenisa

Wybierz dobrego trenera.

Program szkoleniowy

Dobra szkoła powinna wdrażać wzorce promowane przez PZT, a do takich należy program dla dzieci pod nazwą Tenis 10. Opracowany przez specjalistów i stosowany w Europie oraz USA. Każda wysokiej klasy placówka również oferować ten program.

Ilość osób w grupie

Maksymalna ilość osób w grupie nie powinna przekraczać 7 (w przypadku dzieci w wieku 4-6 lat) oraz 5-6 (w przypadku dzieci starszych). Tylko taka liczebność zapewnia możliwość efektywnej nauki dla każdego dziecka.

Częstotliwość zajęć

W zależności od wieku oraz poziomu zaawansowania, ilość treningów w tygodniu powinna wahać się od 2 do 4 godzin. Czas trwania pojedynczego treningu powinien zawierać się w przedziale 60-90 minut.

Oprócz wymienionych, w dużej mierze podstawowych, czynników określających jakość szkoły, warto także porównać oferty cenowe oraz opinie o poszczególnych placówkach. Dzięki temu nie będziemy wydawać majątku na lekcje, a nasze dziecko będzie robiło regularne postępy w nauce. 

Polecana szkoła Tenisa (Wrocław): Tenis Nation

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany