Pierwsze kilkadziesiąt minut na stoku mogą być uciążliwe, jeśli nasze gogle zaczynają parować przez różnice temperatur. Jak sobie z tym radzić? I co najważniejsze, jak przechowywać i pielęgnować nasze gogle narciarskie, by posłużyły nam dłużej niż przez jeden sezon?

Gogle narciarskie najwyższej jakości

Gogle narciarskie chronią nas na wiele sposobów. Zabezpieczają nas przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, a także przed mechanicznymi urazami. Jest to z całą pewnością sprzęt, na którym nie należy oszczędzać. Najlepiej jest wybrać gogle renomowanej marki, która wprowadza wiele udogodnień w oferowanym sprzęcie. Jedną z nich może być wentylacja, która zapobiega parowaniu wewnątrz gogli. W zależności od modelu i marki może być ona umieszczona w ramie gogli, soczewce lub w obu tych elementach. Z całą pewnością, gogle POC są jedną z marek, która oferuje najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie wentylacji.

Kształty twarzy a gogle

Dopasowanie gogli narciarskich do kształtów twarzy jest jednym z najważniejszych kryteriów doboru sprzętu. Zakładając dany model musimy sprawdzić, czy pianka gogli szczelnie przylega do twarzy z każdej strony. Dobrze jest mierzyć gogle razem z kaskiem, gdyż powinny one stykać się krańcami, by jeszcze lepiej chronić twoją twarz na stoku. Dodatkowo, musimy się upewnić, że nasze wywietrzniki nie są przesłonięte czapką lub kaskiem.

Sprzęt, który nie lubi wilgoci

Gogle POC, jak i wszystkie inne narciarskie modele, wymagają również odpowiedniego przechowywania. Jeśli nasze gogle nie znajdują się na naszej głowie, powinny znaleźć się w futerale lub chociaż w specjalnym woreczku. Nie powinno się z kolei zakładać ich na czapkę czy szyję, bo uciekające z nas ciepło i wilgoć skraplają się wewnątrz naszych gogli.

Czyszczenie potrzebne od zaraz

Gogle POC posiadają specjalną powłokę Anti-fog, która zapobiega ich parowaniu. Dlatego, gdy na naszych goglach pojawią się płatki śniegu, krople deszczu czy para wodna, nie powinniśmy przecierać ich ręką lub zwykłą chusteczką. Istnieją specjalne preparaty, którymi wyczyścimy gogle, bez ryzyka zniszczenia powłoki. Jeśli nie mamy pod ręką np. chusteczek Anti-fog, powinniśmy pozwolić naszym okularom wyschnąć w naturalny sposób.

Gogle dziecięce POC Pocito Retina

Gogle dziecięce POC Pocito Retina (źródło: adventuresports.pl)

Gogle POC Lobes All Black

Gogle POC Lobes All Black (źródło: adventuresports.pl)

Warstwa ochronna w sprayu

Jeśli mamy podejrzenie, że nasza warstwa Anti-fog mogła się zużyć, możemy sięgnąć po spray, który używa się m.in. do kasków motocyklowych. Wybierając swój środek, musimy pamiętać, że ma być on przeznaczony do plastikowych powierzchni, inaczej możemy nie uzyskać pożądanego rezultatu.

Czyszczenie gogli narciarskich w pigułce

Najczęściej czyści się gogle specjalnie do tego przeznaczonym płynem. Część osób sięga po wodę z mydłem. Problem pojawia się natomiast, gdy chcemy wykorzystać do tego celu płyn do szyb. Pozwoli on nam się pozbyć smug, ale przy okazji może również pozbawić nas dodatkowych filtrów, takich jak Anti-fog. Dzieje się tak, ze względu na alkohol zawarty w tego typu preparatach. Gogle narciarskie POC i innych marek nie powinny być wycierane na sucho, dlatego dobrze jest sięgnąć po specjalistyczne środki i pozwolić goglom samoistnie wyschnąć.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany