Boxy dachowe są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich narciarzy. Możesz przewozić w nich nie tylko narty, ale pomieścisz w nich również resztę bagażu. Mniejsza ilość rzeczy z pewnością przełoży się na komfort jazdy wszystkich uczestników wyprawy. Jaki box dachowy najlepiej sprawdzi się na zimowy wypad?

Jak dopasować box do samochodu?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju boxy – w sklepach spotkasz sprzęt o różnym designie i pakowności. W pierwszej kolejności wybierając swój bagażnik samochodowy, musisz wziąć pod uwagę, jakiego rodzaju sprzęt będzie w nim przewożony. Jeśli zależy ci na przewożeniu nart czy snowboardu – wybierz długi box. Z kolei chcąc pomieścić w nim walizki lub dziecięcy wózek, to najlepiej sięgnij po szeroki egzemplarz. Aerodynamiczne kształty boxów nie zwiększają nadmiernie oporu powietrza, dzięki czemu nie powodują one znacznego wzrostu zużycia paliwa. Dodatkowo są projektowane tak, by nie obciążać w nadmiarze samochodu.

Sprawdź recenzję boxów, które często są wybierane ze względu na swoją pakowność:

Jak wybrać box do przewożenia nart?

W sklepach znajdziesz boxy uniwersalne, które pasują do większości modeli aut. Najczęściej jednak są one dopasowane do konkretnych marek, modeli lub typów nadwozia. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wielkość sprzętu. Boxy powinne być zaprojektowane tak, by były nieco dłuższe od długości narty.

Wielkość ma znaczenie

Pamiętaj przy tym, że długość boxu nie powinna być większa od długości dachu, gdyż może to prowadzić do niebezpiecznych sytuacji przy większych prędkościach. Zwłaszcza, gdy nasz bagażnik będzie mocno załadowany. Równie ważne są zabezpieczenia, jakie oferuje sprzęt – powinien on posiadać centralne zamknięcie na klucz i wielomiejscowe ryglowanie. Dla naszego komfortu ważne może być również dwustronne otwieranie, dzięki czemu nie będziemy musieli się przesadnie martwić tym, gdzie zaparkować. Sprzęt powinien być również zabezpieczony od wewnątrz, by nie uległ on zniszczeniu.

Montaż i design kluczem do sukcesu

Warto również sprawdzić sposób montażu. Powinien być on prosty a przy tym skuteczny. W końcu nikt z nas nie chce spędzić kilku godzin na samym pakowaniu sprzętu. Dlatego dobrze jest stawiać na sprawdzone marki, które cechują się najwyższą jakością i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty.

A dlaczego warto również patrzeć na wygląd poszczególnych modeli? Przede wszystkim dlatego, ze konstrukcja boxów powinna mieć opływowy kształt, który pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa i ograniczyć hałas.

O czym jeszcze nie można zapomnieć?

Masz już wymarzony sprzęt? Zerknij jeszcze na pojemność i ciężar wybranego przez ciebie kufra. Dzięki temu dowiesz się, ile bagażu maksymalnie możesz umieścić w swoim egzemplarzu. Później porównaj to z informacjami, dotyczącymi maksymalnej wagi, jaką możesz umieścić na dachu swojego auta.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany