Top 12 najlepszych ćwiczeń na pośladki i nogi

Czym jest taśma oporowa?

Taśmy oporowe z pętlą, znane także jako opaski na pośladki oraz mini opaski, to jedne z najpopularniejszych narzędzi do treningu. Zostały zaprojektowane tak, by bezpiecznie trzymać się w miejscu na nogach, zwłaszcza powyżej kolan. Mają wiele wariantów kolorystycznych, wielkości obwodu, grubości, materiału i stopnia oporu. Możesz znaleźć taśmy z tkaniny lub lateksu i wybierać między pojedynczymi taśmami, lub zestawami. Główną zaletą taśm z tkaniny jest to, że są przyjemniejsze w dotyku i lepiej trzymają się w miejscu.

Jak wybrać odpowiednią taśmę oporową?

W przypadku taśm oporowych główną zasadą jest to, że im twardsze (sztywniejsze), tym większy mają opór i bardziej wymagający będzie trening z nimi. Początkującym zalecane są te z niższym oporem, by następnie zwiększać stopniowo opór wraz z budowaniem siły.

Konkretne ćwiczenie także ma znaczenie przy wyborze odpowiedniej taśmy. Najtwardszych taśm używa się najczęściej do niektórych ćwiczeń, a do innych lepsze będą te z mniejszym oporem. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w pełen zestaw taśm na pośladki, żeby mieć pod ręką taśmy o różnym oporze do różnych ćwiczeń.

Dlaczego warto ćwiczyć z taśmami oporowymi?

1. Są doskonałe dla początkujących i zaawansowanych sportowców

Jak już wiesz, taśmy na pośladki mają różne stopnie oporu. To sprawia, że są doskonałe dla początkujących, którzy dopiero zaczynają przygodę z treningiem, oraz dla bardziej zaawansowanych sportowców. Ponadto te ćwiczenia są proste w wykonaniu i łatwe do nauki.

2. Są kompaktowe i łatwo się je przenosi

Nie zajmują one dużo miejsca, więc na pewno znajdzie się dla nich miejsce w domu lub torbie na siłownię. Możesz zabrać je ze sobą wszędzie, czy to na siłownię, czy do parku do street workoutu, a nawet na wakacje. Dzięki temu będziesz mógł ćwiczyć wszędzie o dowolnej porze.

3. Mogą pomóc ujędrnić i wyrzeźbić pośladki i nogi

Jak zmienić kształt swojej pupy? To dość proste: poświęć wystarczająco dużo czasu i wytrwałości na trening pośladków i ud. Taśmy na pośladki mogą w tym pomóc, bo skutecznie aktywują mięśnie pośladków i ud. To sprawia, że są doskonałe na trening dolnych części ciała.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, na czym się skupiać, aby zaokrąglić swoje pośladki lub ujędrnić uda, sprawdź artykuł: Jak ujędrnić i ukształtować pośladki i nogi

Jak ćwiczyć pośladki i nogi z taśmami oporowymi?

Poza taśmą oporową będziesz też potrzebować matę lub ręcznik do położenia pod siebie podczas treningu. Poniżej znajdziesz 12 ćwiczeń na pośladki i nogi. Wybierz te, które chcesz uwzględnić w swoim planie treningowym.

Ćwiczenia z taśmą oporową na pośladki to doskonała alternatywa dla tradycyjnych treningów i mogą być stosowane przez osoby na różnym poziomie zaawansowania. Włączenie ich do swojej rutyny treningowej może znacząco przyspieszyć osiągnięcie celów dotyczących kondycji fizycznej.

blank