Historia mistrzostw Europy w piłce nożnej

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej – prawdziwe piłkarskie święto z możliwością zarobku u bukmacherów na zakładach.

Wielkie święto piłkarskie, ogrom kibiców i kilka tygodni meczów bez przerwy. Właśnie tymi słowami można określić jedną z niewielu imprez piłkarskich o takim charakterze, czyli miłej i radosnej atmosferze, z walką na boisku i miłością poza nim.

Chodzi oczywiście o rozgrywane co cztery lata mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Ci szczęściarze, którzy zdobędą bilety na stadiony, aby na żywo oglądać mecze, wiedzą, że są wybrańcami i dzięki temu kibicowanie podczas takich mistrzostw to sama przyjemność, bez zamieszek przed lub po meczach.

Historia mistrzostw Europy w piłce nożnej Historia mistrzostw Europy sięga 1960 roku. To właśnie wtedy rozegrany został turniej we Francji pod nazwą „Puchar Narodów Europy”. Zwycięzcą tego turnieju został Związek Radziecki pokonując w finale Jugosławię 2:1. Jednak pod nazwą mistrzostw Europy turniej ten funkcjonuje od 1968 roku, a miał on miejsce we Włoszech – co więcej to oni triumfowali w tych rozgrywkach.

Rozgrywki od prawie 60 lat

Historia mistrzostw Europy sięga 1960 roku. To właśnie wtedy rozegrany został turniej we Francji pod nazwą „Puchar Narodów Europy”. Zwycięzcą tego turnieju został Związek Radziecki pokonując w finale Jugosławię 2:1. Jednak pod nazwą mistrzostw Europy turniej ten funkcjonuje od 1968 roku, a miał on miejsce we Włoszech – co więcej to oni triumfowali w tych rozgrywkach.

Ciekawostką jeśli chodzi o historię mistrzostw Europy jest fakt, że aż do 1976 roku w finałach grały tylko cztery zespoły . Od roku 1980 do 1992 było to osiem drużyn, aż do 2012, z liczbą 16 drużyn. Od tego momentu, czyli od Euro 2016 na ME mamy 24 zespoły, które rywalizują o tytuł najlepszej ekipy Starego Kontynentu. Ostatnim zwycięzcą turnieju jest Portugalia, która w finale po dogrywce pokonała Francuzów.

Warto dodać, że w kolejnym Euro, czyli w 2024 roku państwa będą rywalizowały w aż 12 miastach rozsianych po całej Europie z półfinałami i finałem na historycznym Wembley w Londynie. Jest to nowość – sprawdzenie, czy przyniesie to większe zainteresowanie niż i tak ogromne współcześnie.

Emocje nie tylko dla kibiców i piłkarzy

Dzięki ogromnej ilości meczów – już w samych kwalifikacjach warto jest wziąć się za obstawianie mistrzostw Europy. Grupy kwalifikacyjne z roku na rok są coraz silniejsze, dzięki temu, że piłka nożna rozwija się coraz prężniej nawet w najmniejszych zakątkach Europy.

Chociażby zespoły z Luksemburga, Kosowa, Finlandii, czy Albanii potrafią grać naprawdę widowiskowo w piłkę i walczyć nawet o awans do turnieju głównego. Jednak mimo to warto jest przejrzeć statystyki i postawić sporo zakładów chociażby na awanse do głównej drabinki turnieju. Zwykle mamy murowanych faworytów do zajęcia pierwszego miejsca, a kursy na takie wydarzenia – jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek są naprawdę korzystne. Gdyby jednak skupić się na pojedynczych spotkaniach, warto jest grać z handicapem, czyli tak zwanym „wyrównaniem szans dla drużyny słabszej”, co w prostszych słowach oznacza chociażby dodanie wirtualnie jednego gola przeciwnikom.

Historia mistrzostw Europy w piłce nożnej Historia mistrzostw Europy sięga 1960 roku. To właśnie wtedy rozegrany został turniej we Francji pod nazwą „Puchar Narodów Europy”. Zwycięzcą tego turnieju został Związek Radziecki pokonując w finale Jugosławię 2:1. Jednak pod nazwą mistrzostw Europy turniej ten funkcjonuje od 1968 roku, a miał on miejsce we Włoszech – co więcej to oni triumfowali w tych rozgrywkach.

Stawiając chociażby handicap -1 oznacza, że nasza drużyna musi zwyciężyć różnicą dwóch bramek. I właśnie tym sposobem warto jest grać w eliminacjach do euro, gdy grają te mocniejsze drużyny, z tymi słabszymi. Kursy wtedy są odpowiednio wysokie, ponieważ podejmowane ryzyko jest wyższe.

Turniej główny, czyli maksimum meczów w krótkim czasie

Przechodząc jednak już do najważniejszej fazy, czyli samych finałów, gdzie na starcie staną 24 ekipy chcące dojść do samego finału. W przyszłorocznym turnieju trudno będzie wskazać murowanego kandydata. Często bywało tak, że gospodarze dzięki swoim kibicom i znajomości boisk mieli większe szanse na zwycięstwo. W tym turnieju ze względu na ogromną ilość miast z różnych państw to kryterium odpada.

Warto jest zwrócić uwagę przy obstawianiu mistrzostw Europy na składy poszczególnych ekip i ich dyspozycje w klubach. Ma to ogromny wpływ podczas rozgrywanych turniejów w tak krótkim czasie i szybką dynamiką rozgrywek. Tutaj nie można kalkulować i liczyć na potknięcia rywali.

Trzeba odpowiednio rozkładać siły i „grać turniejowo”. Przede wszystkim warto jest stawiać na niskie wyniki. Zwykle w fazach grupowych następuje stopniowe rozpoznanie przeciwników, a także ze względu na długość turnieju należy rozkładać siły. Z tego względu wiele spotkań może zakończyć się przy wyniku jednobramkowym, czy dwubramkowym. Można także „uderzyć” w to, że nie będzie btts, czyli sytuacji, gdy obie drużyny strzelą bramkę.

Jest to bardzo ryzykowne, jednak potrafi przynieść naprawdę spore pieniądze.

Jeszcze jednym aspektem, który warto wziąć pod uwagę przy obstawianiu mistrzostw Europy jest fakt dotyczący kartek. Na takich turniejach piłkarze wiedzą, że nie mogą w każdym meczu otrzymać żółtej kartki, ponieważ grozi to wykluczeniem w kolejnych spotkaniach. Właśnie przez to, czasem mogą bardziej zwracać uwagę na swoje niepotrzebne kłótnie z sędziami, czy faule w środkowej części boiska. Warto jest więc postawić czasami na ilość kartek w meczach, ponieważ na Euro jest ich stosunkowo mało w każdym spotkaniu.

Kto faworytem Mistrzostw Europy?

Jeśli chodzi o fakt, kogo warto obstawić w mistrzostwach Europy przed rozpoczęciem turnieju – chociażby na miejsca 1-3, to jest to spora niewiadoma. Oczywiście świetnymi kadrami dysponują Francuzi, Niemcy, Anglicy, czy Hiszpanie.

Jednak nie raz okazywało się już, że podczas takich turniejów nazwiska nie grają i warto jest spojrzeć, kto radzi sobie świetnie na tego typu imprezach. Zawsze można obstawić – nawet za niższą sumę ekipę, która nie jest głównym pretendentem do zdobycia pucharu, jednak posiada równie świetną kadrę jak ci najlepsi.

Do takich ekip zaliczają się chociażby Portugalczycy, Włosi, a także Belgowie, jednak warto pamiętać, że nie wszystkie te ekipy osiągnęły już oficjalny awans do gry w Euro. Jednak oczywiście trudno jest sobie wyobrazić taki turniej właśnie bez tych ekip, więc można założyć, że wszystkie wskazane tutaj reprezentacje wybiegną na boiska mistrzostw w 2024 roku. A kto zwycięży? Czas pokaże.

Zapraszamy na na naszą drugą stronę obstawianie.net gdzie typowanie EURO 2024 trwa w najlepsze!

blank