Bodyflying – loty w tunelu aerodynamicznym

Skok ze spadochronem to niejedyna okazja do tego, aby poczuć, czym jest swobodne spadanie. Teraz to możliwe również dzięki lotom w specjalnych tunelach aerodynamicznych. Bodyflying to nie tylko sposób na doskonalenie techniki swobodnego spadania, ale również na świetną zabawę dla każdego.

Jak odbywają się loty w aerotunelu?

Tunele aerodynamiczne znajdują zastosowanie przede wszystkim w badaniach aerodynamiki, na przykład samolotów czy samochodów. W wersji pionowej znalazły także użycie w spadochroniarstwie. Aerotunel ma wtedy postać tuby, u której podstawy znajdują się silne wentylatory potrafiące rozpędzić strugi powietrza nawet do 300 kilometrów na godzinę. Po wejściu do tunelu aerodynamicznego człowiek może po prostu unosić się w powietrzu, czując się jak podczas swobodnego spadania ze spadochronem.

Rozrywka dla każdego

Aerotunele w szczególności stosowne są przez spadochroniarzy, którzy dzięki nim mogą doskonalić swoją technikę skoków. To dobra alternatywa dla samolotu i spadochronu, ponieważ nie dość, że przygotowanie do skoku jest krótsze, to jeszcze dodatkowo jest nie jest tak kosztowne.

Również w tunelu aerodynamicznym można „lecieć” w jednej sesji aż przez 3 minuty, podczas gdy przy skoku spadochronowym ze standardowych 4000 metrów to tylko około 1 minuty. To wobec tego znacznie więcej czasu na ćwiczenie różnych pozycji i ewolucji w powietrzu.

Oczywiście, tunele aerodynamiczne nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla zawodowych skoczków, ale również może z nich korzystać praktycznie każdy z nas. Do lotu nie trzeba żadnego szczególnego przygotowania, badań lekarskich czy kondycji. Nad bezpieczeństwem cały czas czuwają kompetentni instruktorzy. Po prostu wystarczy umówić się na dogodną porę i spróbować tej niezwykłej rozrywki. To oferta skierowana zarówno do dorosłych, jak i do dzieci – na bodyflying można wybrać się całą rodziną.

Gdzie można latać i ile to kosztuje?

W Polsce działa tylko kilka tuneli aerodynamicznych dostępnych dla każdego. Jeden z najnowocześniejszych to tunel Profly znajdujący się w Warszawie. To tu latać mogą zarówno początkujący, jak i profesjonaliści. Prowadzone są również szkolenia, a także można urządzić tutaj niezapomnianą imprezę, na przykład wieczór kawalerski czy firmową imprezę integracyjną.

Ceny zależne są od czasu lotu. Podstawowa oferta na 2 loty po 3 minuty każdy to około 250 złotych. Gdy wykupi się już więcej lotów, można otrzymać dodatkowe obniżki, na przykład w specjalnych pakietach rodzinnych. Lot w aerotunelu może być też kapitalnym pomysłem na prezent – dla tych, którzy chcą zrobić bliskiej osobie oryginalną niespodziankę, przygotowano vouchery upominkowe.

Bodyflying to wobec tego świetna rozrywka dla każdego, kto ma ochotę poczuć, jak spada się swobodnie w przestworzach. Oczywiście, to nie te same emocje, jak przy skoku ze spadochronem, gdy podziwiać można wspaniałe widoki z lotu ptaka, ale dla tych, którzy szukają tańszej alternatywy na niecodzienną zabawę czy też po prostu chcą poćwiczyć swoje umiejętności, tunele aerodynamiczne to naprawdę dobry pomysł. Warto zarezerwować termin już teraz!

Bodyflying - loty w tunelu aerodynamicznym Skok ze spadochronem to niejedyna okazja do tego, aby poczuć, czym jest swobodne spadanie. Teraz to możliwe również dzięki lotom w specjalnych tunelach aerodynamicznych. Bodyflying to nie tylko sposób na doskonalenie techniki swobodnego spadania, ale również na świetną zabawę dla każdego.

blank