Stanik sportowy – jaki i dla kogo?

Wszystkie panie znają ten problem – czy stanik sportowy jest potrzebny czy nie… Lepiej ćwiczyć w staniku czy bez stanika, a może obcisła koszulka wystarczy? Czy panie z małym rozmiarem biustu też powinny inwestować w sportowy stanik?

Czy jest to zbędne w ich przypadku?

Otóż nie, i nie ma tu znaczenia rozmiar biustu. Stanik zawsze powinien być, dzięki niemu unikniemy wstrząsów i bólów oraz uszkodzeń i deformacji piersi, kręgosłupa i pleców, a także bólów głowy. Brak stanika lub stanik źle dobrany sprawia, że kobieta w trakcie ćwiczeń garbi się, przez co nieprawidłowo wykonuje trening. Może się to skończyć nawet wyskoczeniem dysku.

Od czego zacząć wybór stanika sportowego?

Zaczynamy od określenia rozmiaru biustu i na tej podstawie wybieramy jeden z 3 rodzajów staników sportowych.

Stanik typu compression bra jest przeznaczony dla pań o małym i średnim biuście, o rozmiarze miseczki A i B, przyciska obie piersi razem do klatki piersiowej.

Encapsulated compression bra to stanik, który przyciska każdą z piersi osobno do klatki piersiowej. Przeznaczony jest nie tylko dla kobiet z miseczkami od B wzwyż, ale i dla wszystkich tych, które uprawiają bardzo intensywny trening.

Stanik typu adjustable encapsulated compression bra to jest już adresowany dla kobiet o obfitym biuście, daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Piersi są na swoim miejscu i nie przeszkadzają nam w ćwiczeniach.

blank