Wybieramy buty zimowe w góry

Wybór butów na zimę z pewnością nie należy do prostych. Szczególnie jeżeli mamy zamiar przemierzać w nich górskie szlaki. Niemniej jednak warto poświęcić chwilę czasu na analizę potrzeb i wybór idealnego modelu. Jakie czynniki należy brać pod uwagę?

Przede wszystkim wygoda!

Buty zimowe to pojęcie bardzo szerokie. Dlatego też, przymierzając się do ich zakupu, powinniśmy określić jak intensywnie będziemy je eksploatować. Jeżeli planujemy urządzać sobie piesze wyprawy po górach, to warto zainwestować w sprawdzone marki. Z pewnością podczas długich wędrówek nie sprawdzą się buty o charakterystyce miejskiej.

Wygoda

Obuwie powinno być przede wszystkim wygodne. Pamiętajmy, że będziemy mieli je na nogach przez wiele godzin. Dlatego też ich dopasowanie do naszej stopy, a także waga, muszą być optymalne i nie powodować dyskomfortu. Zbyt ciężkie bądź sztywne buty spowodują, że bardzo szybko zaczniemy odczuwać ból w trakcie chodzenia.

Wodoodporność

Zmienne warunki atmosferyczne, a przede wszystkim opady deszczu i śniegu, sprawiają, że nasza stopa narażona jest na przemoknięcie. Dlatego też należy zwrócić uwagę, aby obuwie zimowe posiadało odpowiednią membranę, która ochroni nas przed dostawaniem się wody do wnętrza buta.

Przyczepność

Górskie szlaki są bardzo często zaśnieżone. Dlatego też powinniśmy sprawdzić czy nowo kupowane buty posiadają odpowiednią przyczepność. To nie tylko podniesie komfort ich użytkowania, ale także będzie miało bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Wybór butów zimowych, które sprawdzą się na górskich szlakach nie jest łatwym zadaniem. Musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, których kompilacja daje obuwie z jednej strony wygodne, a z drugiej chroniące nie tylko nasze stopy, ale i nas samych.

blank