Planujesz urlop? Z pewnością spędzisz go aktywnie, bo tylko taka forma wypoczynku przynosi prawdziwe orzeźwienie i pozwala zapomnieć o trudach pracy? Rowerem w góry, nad morze lub jezioro? Dzisiaj to żaden problem – zobacz, jak coraz szersza oferta uchwytów rowerowych na klapę samochodu, pozwoli Ci zabrać ze sobą rowery wszędzie, gdzie tylko chcesz.

Bagażnik rowerowy na klapę samochodu – już nie tylko dla wybranych

Bagażniki rowerowe na klapę były przez długi czas zarezerwowane dla właścicieli tylko niektórych samochodów. Mogli korzystać z nich kierowcy, którzy posiadali hatchbacki, kombi lub większe auta. Wiązało się to oczywiście z kształtem nadwozia, które uniemożliwiało montaż starszych modeli uchwytów na tylnej klapie. Na szczęście postęp nie ustaje, a razem z nim pojawiły się uchwyty rowerowe na klapę samochodu, które można zakładać nawet na samochody z nadwoziem typu sedan. Znajdź bagażnik rowerowy do swojego auta na https://www.motoautko.pl/pol_m_Bagazniki-rowerowe_Uchwyty-na-klape-9736.html.

Uchwyt rowerowy na klapę – dla kogo?

Istnieje wiele możliwych sposobów transportu rowerów samochodem osobowym. Każdy z nich jest w pewnej materii lepszy od pozostałych, jednocześnie posiadając względem nich jakieś mankamenty. Dlatego wybór uzależnij przede wszystkim od swoich potrzeb oraz samochodu, jakim jeździsz.

Kiedy ta opcja będzie najtańsza?

Bagażnik rowerowy na klapę samochodu to optymalna opcja dla zmotoryzowanych rowerzystów, których pojazdy nie posiadają fabrycznie zamontowanych relingów lub punktów montażu bagażników bazowych na dachu oraz haka holowniczego. Wówczas decyzja o zakupie uchwytów rowerowych na dach lub platformy na hak wiązałyby się z koniecznością doinwestowania w relingi i bagażnik dachowy lub montaż haka holowniczego. Jeśli zatem w Twoim samochodzie nie ma relingów ani haka, wówczas najprawdopodobniej najtańszą opcją okaże się właśnie uchwyt rowerowy na klapę bagażnika. Najlepsze bagażniki w dobrych cenach znajdziesz w sklepie Motoautko.pl

Dlaczego warto kupić uchwyt rowerowy na tylną klapę?

Nowoczesne modele uchwytów rowerowych na klapę są coraz bardziej uniwersalne, zatem nie musisz martwić się o ich nieużyteczność w przypadku zmiany samochodu. Jest to rozwiązanie, które pozwala przewieźć jednorazowy jeden, dwa, lub nawet trzy rowery. Możesz zatem wykorzystać uchwyt w czasie jednoosobowej wyprawy, wakacji we dwoje z lub z dzieckiem, albo po prostu z niewielką grupą znajomych.

Poznaj zalety bagażników rowerowych na klapę

Uchwyty na rower na tylną klapę posiadają następujące zalety.

  • Ich montaż jest łatwy i nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi.
  • Załadunek rowerów wymaga znacznie mniejszego wysiłku, gdyż nie musisz unosić ich na dużą wysokość, jak ma to miejsce w przypadku uchwytów rowerowych na dach.
  • W porównaniu do uchwytów dachowych znacznie mniejszy jest opór stawiany przez powietrze, co ma wpływ na mniejsze zużycie paliwa oraz prowadzenie się auta.
  • Większość modeli jest składana, dzięki czemu w czasie, gdy nie są używane łatwo można je przechowywać i nie zajmują dużo miejsca.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany