Zima- najmniej korzystna dla naszych organizmów pora roku. Od braku promieni słonecznych i witamin, jakie one nam dostarczają spotykamy się z takimi problemami, jak poszarzała cera, łamliwe paznokcie, wypadające włosy, a dodatkowo dieta, jaką zwykle stosujemy w zimowe dni zapewnia nam kilka dodatkowych kilogramów.

Wiele osób w pierwszych dniach wiosny postanawia zrobić coś dla swojego ciała. Niestety zazwyczaj skupiamy się na dietach-głodówkach, lub ćwiczeniach, aby zrzucić na wadze, nie zwracając uwagi na zapotrzebowanie witamin. Każdy z nas zanim postanowi podjąć się męczących ćwiczeń, czy nisko-kalorycznej diety powinien po tych ciężkich, zimowych dniach zafundować swojemu organizmowi „detoks”.

Jak oczyścić organizm i jakie będą efekty?

Dzięki kilkudniowej diecie oczyszczającej nasz organizm zdecydowanie poprawi się nasze samopoczucie, nie będziemy odczuwać ciągłego przemęczenia, jak również nie będą nam dokuczały bóle głowy. Wtedy również chętniej podejmiemy się ćwiczeń, dzięki którym poprawimy wygląd sylwetki. Z końcem zimy każdy z nas powinien obdarować swój organizm sporą dawką witamin. Dieta oczyszczająca pomoże nam w ich dostarczeniu, ale dodatkowo dzięki niej pozbędziemy się wielu toksyn, jakie nagromadziły się w naszym organizmie z powodu braków świeżych produktów, takich jak owoce czy warzywa.

Taki „detoks” dla organizmu możemy przeprowadzić w 3-4 dni, w których warto spożywać pięć razy dziennie porcję warzyw lub owoców w formie świeżych, zdrowych i pobudzających koktajli. Dwa z nich powinny być owocowe, do ich wykonania możemy użyć także produktów mlecznych, takich jak jogurt, czy maślanka, natomiast pozostałe trzy- warzywne. One mogą być podane zarówno w formie świeżego soku z marchwi, czy pomidorów, jak również chłodników, czy kremów lub zup. Propozycji na wykonanie smacznych dań wyłącznie z warzyw jest wiele, więc z pewnością każdy z nas znajdzie coś, co będzie odpowiadało naszym kubkom smakowym.

Małe oczyszczenie też skuteczne

Pamiętaj o owocach i warzywach!

Osoby, które nie podejmą się takiej kilkudniowej diecie opartej wyłącznie na świeżych koktajlach zalecamy zastąpić przynajmniej dwa swoje posiłki w ciągu dnia na dużą dawkę warzyw lub owoców. Dietetycy chętnie polecają z końcem zimy ananasa. Jest to owoc, który dostarczy nam wiele cennych witamin, które poprawią koloryt skóry, wzmocnią nasze włosy i paznokcie, ale przede wszystkim, co jest zwykle dla nas najważniejsze- pomoże zgubić zbędne kilogramy. Ananas jest owocem, który zawiera wiele błonnika, który wspomaga trawienie, ale również węglowodany, które sprawiają, że jesteśmy syci i dostarczamy wystarczającą dawkę energii, więc spokojnie każdy z nas może jeden ze swoich posiłków zamienić właśnie na ten owoc.

Woda – ważny element diety

Nie zapominajmy o dostarczaniu dużej ilości niegazowanej wody naszemu organizmowi między posiłkami. Taka dieta, wraz z nawadnianiem organizmu sprawi, że w ciągu kilku dni pozbędziemy się toksyn, a nasze ciało będzie wyglądało o wiele zdrowiej.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany