Twoje dziecko rwie się do pływania i wreszcie posłałeś je do szkółki? To znakomita decyzja, teraz tylko zapewnij wszystko, czego potrzebuje i obserwuj, jakie czyni postępy. Dowiedz się, czego na basenie potrzebuje Twoja pociecha i zagwarantuj jej pełen komfort podczas treningu oraz drogi na pływalnię.

Kostium kąpielowy

Strój kąpielowy jest oczywiście podstawą całego asortymentu, jakiego każdy pływak potrzebuje na basenie. Najważniejsze jest to, żeby był wygodny. Dla chłopców najwygodniejsze okażą się klasyczne kąpielowe slipy lub trunki, czyli bardzo krótkie, sięgające górnej części ud bokserki, dobrze dopasowane do ciała – obecnie ten model cieszy się największą popularnością wśród młodych i dorosłych pływaków. Wybierając strój kąpielowy dla dziewczynki zwróć uwagę na to, by ramiączka dobrze utrzymywały kostium na ciele, a wycięcie w biodrach gwarantowało pełną swobodę ruchów nóg w wodzie.

Materiał

Jeśli kostium kąpielowy ma zapewnić komfort i posłużyć przez dłuższy czas, warto postawić na stroje wykonane z nowoczesnych, odpornych na chlor oraz promienie UV tkanin. Dzięki temu żywotność kostiumu jest dłuższa, a kolory nie odbarwiają się pod wpływem dziennego światła.

Okulary do pływania

Dla dzieci najlepsze są okulary miękkie. Są bardzo elastyczne, a miękkie uszczelki wokół oczu nie przepuszczają wody i nie uciskają okolic oczodołów. To wszystko gwarantuje dzieciom bardzo wysoki komfort. Podczas wyboru okularków pływackich dla najmłodszych zwróć również uwagę na to, by posiadały filtry UV oraz powłokę anti-fog, dzięki której na wewnętrznych stronach szkiełek nie osadza się para, która mogłaby ograniczać widoczność.

Klapki basenowe

Klapki basenowe znacznie podniosą poziom bezpieczeństwa Twojej pociechy, która spędza czas na pływalni. Dzieci potrafią być nieostrożne, wiec łatwo mogą poślizgnąć się na mokrej, śliskiej posadzce. Antypoślizgowe podeszwy klapek zapobiegają takim sytuacjom. Ponadto klapki chronią również skórę stóp przed chorobami wywołanymi przez bakterie, które mogą rozwijać się w wilgotnym środowisku, gdyż jest ono dla nich bardzo sprzyjające.

Czepek

Na większości pływalni czepki pływackie są obowiązkowe. Ich zadaniem jest ochrona wody przed dostawaniem się do niej zanieczyszczeń w postaci włosów oraz łuszczącego się naskórka. Silikonowe czepki zapobiegają też nadmiernemu przemoczeniu włosów – chlorowana woda może nadmiernie wysuszać włosy i skórę. Dlatego dla dzieci z wrażliwą skórą na głowie lub łamliwymi włosami właśnie takie czepki okażą się najlepsze.

Ręczniki na basen

Nie każ dziecku dźwigać ciężkiego, bawełnianego ręcznika. Dzisiaj na pływalniach o wiele lepiej sprawdzają się ręczniki na basen z mikrofibry – bardzo dobrze chłoną wodę, a przy tym szybko wysychają. Co więcej, są bardzo lekkie, a w torbie zajmują mało miejsca – dzięki temu Twoja pociecha nie musi dźwigać zajmującego dużo miejsca i ciężkiego od nasiąknięcia wodą ręcznika.

Torba na basen

Jeśli macie już wszystkie niezbędne akcesoria, teraz najlepiej zapakować je do specjalnej torby na basen. W sklepach pływackich znajdziesz plecaki i torby na basen, które posiadają liczne wodoodporne przegrody i kieszenie. Dzięki nim łatwo jest oddzielić mokre rzeczy od suchych. Ważnym aspektem jest również wodoodporne dno – podłoga na pływalniach często jest mokra, a nieuwaga przy kładzeniu plecaka lub torby na posadzce może poskutkować przemoczeniem wszystkiego, co znajduje się środku. Dlatego swojemu dziecku warto zapewnić specjalna torbę na basen z wodoodpornym dnem.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany