Doskonałą alternatywą dla kobiet, które szukają urozmaicenia w treningach jest zyskujący na popularności pole dance, czyli kreatywny taniec na rurze. Choć nazwa może nie być zachęcająca, to wbrew pozorom taka umiejętność potrafi przynieść wiele korzyści. Obecnie, w większości klubów fitness możemy zapisać się na zajęcia pole dance, które pobudzają nie tylko zmysły, ale i mięśnie w całym ciele.

Czym jest pole dance?

Zanim pole dance stał się popularny w Europie to początkowo był uprawiany przez akrobatów w Chinach. Nie był to więc taniec erotyczny, a raczej stanowił atrakcję i rozrywkę podczas publicznych wydarzeń. Obecnie natomiast pole dance stał się elementem wysiłkowego treningu oraz zajęć fitness. Staje się również dyscypliną sportową, ze względu na zaskakujące efekty jakie można osiągnąć przy systematycznych zajęciach. Pole dance polega na gimnastyce całego ciała poprzez kreatywny taniec na rurze. Ćwiczenia te wymagają wiele treningu oraz umiejętności utrzymania ciężaru ciała w różnych pozycjach. Obecnie zajęcia pole dance przypominają akrobację połączoną z  gimnastyką artystyczną.

Korzyści płynące z trenowania pole dance

Pole dance to rodzaj aktywności fizycznej przeznaczony dla kobiet, które lubią kreatywny trening. Taniec ten poprawia kondycje całego ciała, wzmacnia mięśnie i już po kilku zajęciach widać efekty. Należy wziąć jednak pod uwagę, że pole dance nie przyczyni się zbytnio do redukcji wagi ciała, natomiast pozwoli na wysmuklenie sylwetki. Liczne podciągnięcia i balans ciałem na wysokości to prawdziwe wyzwanie dla osób w różnym wieku. Do efektywności ćwiczeń przyczynia się fakt, że mięśnie podczas treningu na rurze są ciągle napięte, czyli nieustannie pracują. Co więcej, zaletą pole dance jest również uzyskanie elastyczności, ze względu na intensywne rozciąganie mięśni przed treningiem oraz konieczność wykonywania skomplikowanych figur. Taniec ten wzmacnia głównie plecy, biodra oraz brzuch, a także stawy i kości. Poprawie ulega również praca narządów wewnętrznych oraz krążenie krwi, a po zakończonym treningu wydzielane są endorfiny szczęścia oraz zmniejsza się poziom stresu. Pole dance jest ćwiczeniem wyzwalającym oraz budującym pewność siebie, a kobiety, które decyzją się na takie zajęcia uczą się akceptować swoje ciało.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany