Rękawiczki rowerowe wraz z przystosowanymi do jazdy na dwóch kółkach skarpetkami zyskują coraz większą popularność na rynku produktów przeznaczonych do jazdy na rowerze. Choć wielu rowerzystom nadal wydają się niepotrzebną fanaberią, to jednak coraz większa ilość miłośników pedałowania decyduje się na zakup tego typu artykułów.

Nie da się ukryć jednak, że dla „niedzielnego” rowerzysty, który zbytniej uwagi nie przywiązuje ani do wyglądu, ani do komfortu podczas jazdy, wydawać się one będą jedynie zbędnym dodatkiem. Jeśli jednak twoje ambicje kolarskie wykraczają poza przysłowiowy wypad po świeże bułeczki do pobliskiej piekarni, specjalistyczny sprzęt rowerowy może stać się dla ciebie prawdziwym must-havem.

Rękawiczki rowerowe: skuteczna ochrona dłoni

Rękawiczki rowerowe to jeden z elementów, który umożliwia ochronę przed otarciami dłoni spowodowanych drobnym bądź poważnym upadkiem. Nie da się ukryć, że zdarta skóra na wewnętrznej powierzchni dłoni potrafi wyłączyć w organizmie możliwość jazdy na rowerze nawet na długi czas. Ochrona dłoni, jaką stanowią rękawiczki rowerowe może wydatnie przyczynić się zaś do bezpieczeństwa w trakcie niebezpiecznego zdarzenia – dzięki stosowaniu ich, jedynym elementem, który pozostanie zdartym, będzie wierzchnia warstwa materiału.

Wygoda dla każdego rowerzysty

Ponadto dzięki odpowiednio wykonanym rękawiczkom rowerowym w istotny sposób zwiększa się poczucie komfortu nawet podczas najdłuższych i najbardziej intensywnych wypadów. Każdy, kto po kilku godzinach pedałowania nabawił się bolesnych otarć i odcisków pod palcami, na pewno wie, o czym mowa. Wysokiej jakości rękawice na rower zazwyczaj wyposażone są w silikonowe wkładki, które skutecznie chronią wewnętrzne partie dłoni przed urazami powstałymi w wyniku długotrwałego nacisku. Podczas jazdy w lecie groźnym czynnikiem jest też obecność potu – warto zatem wybrać model, którego „oddychalność” sytuować się będzie na zadowalającym poziomie. Tego typu właściwości posiadają przede wszystkim produkty odprowadzające pot z wnętrza dłoni na zewnątrz materiału, dzięki czemu skóra pozostaje sucha.

Skarpetki rowerowe – dla kogo?

Jakkolwiek zasadność stosowania rękawiczek rowerowych zauważą nawet osoby użytkujące swój jednoślad głównie na krótkich dystansach (na przykład podczas dojazdów do pracy), to skarpetki rowerowe wydawać się mogą fanaberią, w którą zainwestować powinni jedynie najwięksi pasjonaci jazdy na dwóch kółkach. Z jednej strony to przekonanie jest uzasadnione: podczas wypadu na krótkie podróże, wystarczą zwykłe skarpetki wykonane z bawełny – byleby tylko były wygodne. Z drugiej zaś właściwości skarpet rowerowych docenimy wtedy, gdy pedałować zamierzamy nieprzerwanie przez co najmniej godzinę, a długość naszego tripu wynosić będzie co najmniej kilka kilometrów.

Dlaczego opłaca się kupić skarpety rowerowe?

Główną zaletą stosowania skarpetek rowerowych jest przede wszystkim zmniejszenie ryzyka, zarówno jeśli chodzi o otarcia spowodowane nadmiarem wilgoci w bucie, jak również w kwestii wydzielania przez stopy nieprzyjemnych zapachów. Częstym dodatkiem do skarpet tego typu są jony srebra, które skutecznie niwelują przykre wonie. Profesjonalne skarpety rowerowe często wykonane są z naturalnych surowców, takich jak na przykład wełna owiec-merynosów – nie dość, że izolują one przed wpływem szkodliwych temperatur (niskich i wysokich: tak działa termoregulacja) i są przyjemne w dotyku, to jeszcze nie wchłaniają potu, dzięki czemu przez cały czas jazda jest komfortowa i przyjemna.

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany