Życie w mieście niekoniecznie musi być pozbawione kontaktu z naturą. Jeśli brakuje Ci aktywnego wypoczynku – wybierz się na wycieczkę rowerową!  Ze względu na zróżnicowanie geograficzne Polski oraz specyfikę poszczególnych miast, masz duże możliwości wyboru.

Warszawa i rower – lubimy to

W Warszawie na przykład znana jest Nadwiślańska Ścieżka Rowerowa. Szlak biegnący wzdłuż Wisły i przecinający całą Warszawę odpowiedni jest dla rowerzystów, którzy chcą odpocząć nie wyjeżdżając z centrum miasta. Dla tych, którzy preferują spokojne wycieczki z dala od zgiełku miasta, polecamy trasę Kabaty – Chynów o długości ponad 50 km. W trakcie wycieczki odpoczniesz na łonie natury i przy okazji zwiedzisz ciekawe miejsca. Począwszy od rezerwatów przyrody i parków, przez uzdrowisko, a na średniowiecznym zamku kończąc.

Kraków – Częstochowa

Dla miłośników historii i zwiedzania ciekawym przeżyciem będzie wycieczka Szlakiem Orlich Gniazd. Trasa ta rozpoczyna się w Krakowie i kończy w Częstochowie. W takcie podróży zwiedzić można pozostałości zamków polskich z okresu panowania Kazimierza Wielkiego. Długość trasy, to 190 km – możesz ją jednak oczywiście podzielić na kilka dni lub skrócić.

Miejskie wypożyczalnie rowerów we Wrocławiu

Jeśli nie posiadasz własnego roweru, zawsze możesz pożyczyć miejski. We Wrocławiu już od kilku lat istnieją miejskie wypożyczalnie rowerowe rozmieszczone w strategicznych miejscach miasta. Przy okazji wybierz jedną z trzech najbardziej znanych tras rowerowych – turystyczną trasę Twierdzy Wrocław, ponadregionalną – biegnąca wzdłuż Odry lub, jeśli jesteś doświadczonym rowerzystą – trasę międzynarodową Euro Velo, która ma swój początek w Gdańsku, a kończy się w Chorwacji.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany