Cytryna pod różnymi postaciami ma wiele zastosowań w Polskiej kuchni. Jest ona potężnym źródłem witaminy C, która potrafi wzmocnić nasz organizm podczas przeziębienia. Cytryna co raz częściej zastosowanie znajduje dodatkowo w kosmetyce ze względu na mikroelementy, które skutecznie oczyszczają i zamykają pory.

Zabiegi kosmetyczne z użyciem cytryny

Istnieje wiele zabiegów związanych z użyciem cytryny, które skutecznie poprawiają cerę, a także wygląd paznokci, włosów, i skóry. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych zabiegów, które mogą być stosowane samodzielnie w domu:

Cytryna na suche, zniszczone dłonie

Maseczka z soku z cytryny oraz oliwy sprawi, że Twoje zniszczone dłonie ponownie ożyją.

Problemy z paznokciami? Cytryna pomoże

Moczenie dłoni w wodzie z sokiem cytrynowym pomoże usunąć Ci wszelkie przebarwienia z płytki paznokcie, a dodatkowo przedłuży trwałość lakieru.

Cytryna a włosy

Sok cytrynowy to prosty i co najważniejsze naturalny sposób na rozjaśnienie włosów. Wystarczy przed wyjściem na słońce spryskać je wywarem zawierającym ¾ wody i ¼ soku cytrynowego. Dodatkowo woda z sokiem z cytryny, oliwą i miodem jest jedną z najlepszych odżywek oczyszczających i regenerujących włosy.

Cytryna. Do rany przyłóż

Często zdarza się, że podczas niewielkiego zranienia nie mamy przy sobie wody utlenionej. Sok z cytryny doskonale zdezynfekuje powstałe rany.

Jak widać cytryna,  znajduje nie tylko zastosowanie w kuchni, ale również co raz częściej naturalnej kosmetyce.

Cytryna - zbawienna moc cytrusu dla Twojej urody
0.0Punktacja
Ocena czytelników: (0 Głosy)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany