Przeżywanie sportowych thrillerów nie musi kojarzyć się z przepełnionymi strefami kibica i barami pełnymi okrzyków i kolejek po kolejne piwo. Nietrudno w takich okolicznościach o rozczarowanie, np. zasłaniającym ekran kibicem lub wydzierającym się co chwila ekspresywnym fanie jednej ze stron. Sposobem na ominięcie tych „przeszkód” jest zdecydowanie się na oglądnięcie meczu w domu, online.

Sieć i aplikacje z płatnymi streamami dają nam spory wybór pośredników, którzy zapewnią nam wielkie emocje w równie porządnej jakości. Wybierając mecz online żadne z derbów wielkich lig zachodnioeuropejskich nam nie umknie. Mało tego – przekaźnik nie ogranicza się jedynie do piłki na zielonej murawie, od dziesiątek lat najbardziej popularnej dyscyplinie sportowej. Na życzenie kibica na kanapie „odpalimy” mecz koszykarskiej NBA, dowolną konkurencję narciarską w długi zimowy wieczór, wyczekiwany od lat przez kibica siatkarski mundial, czy szarpaną i niesamowicie dramatyczną piłkę ręczną. Mowa oczywiście o rozgrywkach, które zdążyły już się odbyć, a aplikacja zafunduje nam wysokiej jakości przekaz po uprzednim załadowaniu się. W przypadku pojedynków odbywających się w tym samym momencie należy spodziewać się zwiększonej widowni „e-kibiców”. W darmowych kanałach i przy słabszym łączu internetowym nie obywa się bez utraty połączeń, co zmusza nas do ciągłego interweniowania z przyciskiem „odśwież”. Do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Ceną za komfort i jakość którą zdarza się płacić, są wyskakujące także okienka z reklamami. Nic w tym dziwnego, aplikacje dzięki którym możemy oglądać widowiska sportowe, a które zastępują płatne dekodery telewizyjne, muszą z czegoś się utrzymywać. Klasyczny mechanizm rynkowy, a konkretyzując, reklamowy. Aplikacje z płatnymi transmisjami sportowymi mają mniej reklamowych wtrąceń, zdarzają się też zupełnie wolne od wyskakujących okienek.

Internet to przyszłość, także jeśli chodzi o przekaz widowisk z aren sportowych. Niewykluczone, że kanały, aplikacje i płatne streamy online całkowicie zastąpią kiedyś sportowe kanały telewizyjne.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany